Kalendarz wydarzeń

08 Listopad 2019

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

27 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy ważne święto, czyli Dzień Przedszkolaka. W tym roku ta uroczystość odbyła się pod hasłem „W BARWACH WARTOŚCI", gdzie każda grupa prezentowała inną wartość.

Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Grupa IV i grupa X wykonały układ taneczny do piosenki pt. „Piosenka bardzo kulturalna” jak również pięknie ją zaśpiewały. Przedszkolaki prezentowały wartość jaką jest kultura i przypomniały wszystkim o trzech magicznych słowach – proszę, dziękuję i przepraszam.

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci z grupy IV, VIII i X wspólnie spędzały czas na pobliskim boisku. Nasze zabawy zaczęliśmy od dosyć intensywnej rozgrzewki, a następnie podzieliliśmy się na drużyny, aby rozegrać prawdziwy mecz piłki nożnej. Nie zabrakło sędziego, który czujnym okiem spoglądał i naliczał punkty, jak również wręczał piłkarzom żółte i czerwone kartki. Tak naprawdę nie liczyły się ani punkty ani kto wygrał lecz wspólna dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Na koniec przedszkolaki – piłkarze otrzymali zasłużone medale oraz uścisk dłoni swoich trenerów:) 

Zabawy w ramach realizacji Show pedagogika,czyli dyscyplina bez nakazów

Przedszkolaki z grupy IV, VIII i X wzięły udział w zabawach rozwijających sprawność fizyczną jak również i wdrażanie do poprawnego zachowywania się w grupie. Wszystko w kontekście „Dyscypliny bez nakazów” według pani Agnieszki Chartanowicz. Dzieci na samym początku obejrzały na tablicy multimedialnej krótki spektakl pt. „ Czysty dziób”, a następnie wykonywaliśmy ruch do muzyki zgodnie z poleceniami nauczyciela i wyświetlonego teledysku.