Kalendarz wydarzeń

17 Grudzień 2018

Świąteczna zbiórka Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Przedszkole Samorządowe nr 3 serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę , która przynagla do czynienia dobra i za bezinteresowną pomoc w Świątecznej zbiórce Mikołajkowej dla Domu dziecka w Nagłowicach oraz Rodzinnego domu dziecka w Daleszycach.

Dziękujemy za poparcie tak szczytnego celu.

Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą akcję przesyłamy uściski i szerokie uśmiechy od wychowanków Domu Dziecka w Nagłowicach i Daleszycach Dziękujemy!!

W TEATRZE

 W grudniu „Żeglarze” wybrali się do teatru na spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Było to żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  Tradycyjnie - 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Najpierw przywitał się ze wszystkimi w sali grupy Piratów. Po obejrzeniu przedstawienia każda z grup wróciła do swoich sal i tam czekała na przyjście Mikołaja. Na powitanie „Żeglarze” zaśpiewali dla niego piosenkę i zadeklamowali wiersz. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał od

Mikołaja prezent. 

PIRAMIDA ŻYWIENIA

 Podczas zajęć zaprezentowano planszę przedstawiającą piramidę zdrowego żywienia. Dzieci zapoznały się z poszczególnymi piętrami piramidy.

Zwrócono uwagę na produkty niezbędne do funkcjonowania organizmu - które należy spożywać by być zdrowym: produkty zbożowe, owoce i warzywa, mleko i jego przetwory, mięso, woda.

Sprawdzianem wiedzy była zabawa dydaktyczna, podczas której przedszkolaki przygotowały na talerzykach całodzienne menu: śniadanie, obiad, kolację układając obrazki ze zdrową żywnością na talerzyki. 

ANDRZEJKI

 Tego dnia przenieśliśmy się w świat fantazji i czarów podczas zabaw w bibliotece. W ten nastrój wprowadziła nas bajka pt. „I ty możesz uratować wróżki”. Następnie każdy z nas chciał dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości, jaki będziemy wykonywać zawód. Spotkanie zakończyliśmy zawodami na miotle, co jak zwykle wzbudziło w nas zdrową rywalizację.

ZAKODOWANY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  26 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięło jego święto, wysłuchaliśmy bajki o misiach, dzieliliśmy imiona misiów na sylaby i głoski. Następnie cała grupa wraz z misiami bawiła się podczas zabaw muzyczno-ruchowych. I tak doszliśmy do najważniejszego zadania w tym dniu: odkodowaliśmy obrazek misia według podanego kodu. Na zakończenie wykonaliśmy misiowe puzzle.