Kalendarz wydarzeń

05 Grudzień 2018

Uczymy nasze dzieci pomagać innym

Pomaganie jest pięknym gestem. Podczas „Świątecznej zbiórki mikołajkowej”, nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami mogły pomóc pokrzywdzonym przez los i najbardziej potrzebującym dzieciom. To dzięki pomocy drugiego człowieka, na ich ustach pojawi się uśmiech i radość.

Dzieci przynosiły zabawki, ubrania, słodycze, a także kosmetyki. Zbiórka wsparła Dom Dziecka w Nagłowicach oraz Rodzinny Dom Dziecka w Daleszycach.

Wszystkim, którzy włączyli się w  naszą zbiórkę  bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.

Święto Pluszowego Misia

Pod koniec listopada w naszej grupie obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Ten pluszowy bohater zasługuje na szczególne potraktowanie, dlatego też w naszej grupie jego święto obchodziliśmy przez kilka dni. W tych dniach wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego małego lub dużego przyjaciela –  Misia.  Każdy pluszowy miś był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki opowiedziały o swoich maskotkach oraz o ulubionych zabawach z pluszakami. Dzieci poznały historię pluszowego misia, rozróżniały misie z bajek zarówno tych aktualnych, jak i z bajek, które pamiętają ich rodzice. Dzieci wraz z misiami bawiły się, śpiewały piosenki, odpoczywały, pracowały w książkach, a także wykonywały pracę plastyczną.

Nie zabrakło również kodowania. Do wspólnej zabawy dzieci zaprosiły naszego grupowego misia Pirata, z którym rozwiązywaliśmy zadania.Najpierw na macie miś szukał właściwej drogi do miodu, utrwalał kierunki, liczenie i nazwy kolorów. Innym zadaniem było wyznaczyć misiową drogę, ale tym razem do wykonania tego ćwiczenia posłużył nam Ozobot. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności odczytywania i przenoszenia kodów na papier. Sprawdzaliśmy jak Ozobot zareaguje na narysowany mu kod i jakimi kolorami zaświeci.

Na zakończenie obchodów Dnia Pluszowego Misia odbyła się misiowa dyskoteka, na której było wiele wspólnych zabaw i radości.