Kalendarz wydarzeń

12 Grudzień 2018

Zabawa Andrzejkowa!

30 listopada grupa Piętaszków podtrzymując stary ludowy zwyczaj czynienia wróżb w „Wigilię św. Andrzeja” urządziła tzw.  Andrzejki. Podczas zabawy  przedszkolaki próbowały dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości, wykorzystując tradycyjne wróżby, które przetrwały do dziś. Przewidywanie przyszłości zaczęliśmy od butów i wróżby „Podróż w dalekie kraje”. Osoba, której pierwszy but dotarł do wyjścia, losowała kartę z nazwą miejsca tegorocznej podróży na wakacje.

Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia uczciliśmy w naszej grupie ze swoimi ukochanymi pluszakami ! Tego dnia dowiedzieliśmy się kiedy i w jaki sposób te słodkie maskotki zyskały tak wielka popularność - pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obejrzeliśmy materiał poświęcony produkcji pluszowych maskotek w jednej z fabryk zajmujących się tym od wielu lat.

Przegląd Pieśni Patriotycznej

18 listopada nasza grupa, reprezentowała przedszkole na Przeglądzie Pieśni Patriotycznej,  zorganizowanym przez  Klub Wojskowy działający przy  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Zaprezentowaliśmy się w piosence pt.  „Jak szło wojsko raz ulicą” wraz z układem choreograficznym, ponad to, razem z grupą VII zaśpiewaliśmy piosenkę „Kocham Cię Polsko” a także wyrecytowaliśmy wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.