Kalendarz wydarzeń

07 Grudzień 2017

Czas wolny dobry dla dzieci.

Psychologowie, którzy zajmują się badaniem zachowań u dzieci twierdzą, że dziecku potrzebny jest czas wolny, w którym mogłoby robić to, na co ma ochotę bez z góry ułożonego planu .Ucząc dziecko właściwego spędzania czasu wolnego, dbamy o jego zdrowie, wspomagamy rozwój fizyczny i emocjonalny, rozwijamy zainteresowania. Aktywność podejmowana w czasie wolnym przekłada się na lepsze funkcjonowanie dzieci

ANDRZEJKI.

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszej  grupie także ich nie zabrakło. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy.

STO LAT MISIU! Miękki, puchaty i taki z łatką.

 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W naszej grupie także ich nie zabrakło .Były z nami  w tym dniu w każdej zabawie z muzyką , matematyką , plastyką i ruchem. Dzieci poznały także  Garść misiowych faktów z życia Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona , Misia Uszatka)

Wizyta Straży Miejskiej.

W piątek 17 listopada „Poszukiwacze skarbów” uczestniczyły  w zajęciach ze Strażą Miejską o tematyce „Kto mnie chroni i pomaga”. Nadrzędnym celem realizowanych  działań  jest wzmacnianie posiadanych umiejętności, kształtowania i utrwalanie świadomych postaw, odpowiednich nawyków wobec różnorodnych otaczających człowieka zagrożeń. W zaproponowanych  zajęciach wykorzystując rozmaite metody pracy poruszonych było wiele tematów związanych z pojęciem bezpieczeństwa.

Świętujemy  urodziny dwóch chłopców o imieniu  Bartuś .

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy z okazji  urodzin dwóch chłopców o imieniu  Bartuś  .Zrobiliśmy wszystko by każdy z nich  czuł  się w tym dniu  wyjątkowo. Chłopcy byli w centrum uwagi, wszyscy składali  im  życzenia,  śpiewali 100 lat .Był to  czas szczególny , bo świętowaliśmy razem  w gronie kolegów i koleżanek.