Kalendarz wydarzeń

17 Grudzień 2017

Wycieczka do Geoparku.

14 grudnia grupa V wybrała się na wycieczkę do Geoparku. W miejscu tym w przystępny sposób przekazano dzieciom  wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Był to świetny wstęp do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi.  Dzieci podczas wycieczki wzięły udział w zajęciach geoedukacyjnych, zwiedziły Galerię Ziemi wraz z przewodnikiem oraz odbyły podróż kapsułą 5D: „Podróż do wnętrza Ziemi”. Była to bardzo kształcąca wycieczka i chętnie wrócimy tu za rok !!!

Nasz wernisaż w bibliotece.

11 grudnia wybraliśmy się do osiedlowej biblioteki (filia nr 8) na wernisaż naszych prac plastycznych o tematyce: "MISIE". Dzieci były bardzo dumne z siebie, widząc wystawę  z dziełami ich autorstwa. Daje to ogromną satysfakcję oraz motywację do działania w podobnych przedsięwzięciach.

"Robimy świece żelowe"

11.12.2017 r. "Piętaszki" wzięły udział w warsztatach kreatywnych zorganizowanych przez firmę – „MĄDRA SOVA”  z Inowrocławia.  Tematem przewodnim warsztatów były żelową świece . Dzieci tworząc własne wytwory miały do dyspozycji różne materiały: kolorowy piasek, szklankę, muszle oraz suszone owoce. Żelowe świeczki wykonywały krok po kroku według wskazówek prowadzącego. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci, które z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia.

Scyzoryki wraz z PS nr 3 dla Afryki

W zeszłym tygodniu nastąpiło przekazanie Stowarzyszeniu "Salutem"  darów, jakie udało nam się zebrać przy współpracy naszych przedszkolaków i ich rodzin. Rzeczy udało się zebrać całkiem sporo, za co gorąco dziękujemy wszytskim o Wielkich Sercach. Ta cegiełka pomoże naszym przyjaciołom z Afryki spędzić miłe święta. Nasze przedszkole, za ten Gest Serca otrzymało pamiątkowy dyplom z podziękowaniem. W tej chwili panie z grupy V i VI wraz ze swoimi wychowankami przygotowują niespodziankę dla dzieci z Afryki, w postaci własnoręcznie wykonanych breloczków i świątecznych kartek.

Bal Mikołajkowy !!!

W czwartek 7 grudnia wybraliśmy się na zorganizowany w Pałacu Biskupów Krakowskich Bal Mikołajkowy! Tworzenie masek, konkursy, zabawa taneczna, poczęstunek i mały prezencik, a także obowiązkowo zdjęcie z Mikołajem – to atrakcje jakie czekały na nas w Pałacu! Samodzielnie wykonane przez nas maski choć przez chwile pozwoliły nam przybrać postacie różnych  zwierząt i ptaków podczas balu, na którym pomocnice Świętego Mikołaja zafundowały nam wspaniałą zabawę taneczną: dużo ruchu i zarazem uśmiechu !!