Kalendarz wydarzeń

02 Listopad 2020

Nasze zabawy

W ostatnim czasie w naszej sali pojawiły się nowe zabawki :) Dzięki nim dzieci na pewno będą wyśmienicie bawili się w przedszkolu :) Jak widać po minach na buziach przedszkolaków - nowe zabawki przysiosły Piętaszkom wiele radości :)
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy przynieśli owe dary i zaopatrzyli naszą grupę w nowe zabawki :)

Urodziny Hani

Wszystko, co piękne i wymarzone,
Niech w  Twoim życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko Tobie płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w grupie "Piętaszków" urodziny Hani Ryłko. 
Wspólnie zaśpiewaliśmy naszej jubilatce"Sto lat", złożyliśmy płynące prosto z serca życzenia i.. delektowaliśmy się przepysznymi, urodzinowymi cukierkami :)

Preorientacja zawodowa

Poobiedni czas to najlepszy moment na swobodne zabawy, rozmowy i dzielenie się swoimi zaimteresowaniami. Dzięki rozmowom z dziećmi na temat ich marzeń oraz w nawiązywaniu do zabaw, przedszkolakom przybliżane są informacji o zawodach. Kształtowane są dzięki temu postawy i motywacja do działania. Dzięki takim działaniom rozwijane są zainteresowania dzieci na tematy pro-zawodowe oraz wzbogacane informacje na temat przedstawicieli różnych zawodów.

Dzień Dyni

Podczas Dnia Dyni gotowaliśmy zupę dyniową w ternomixie. Dzieci obierały samodzielnie warzywa, które następnie kroiły. Dodawały przyprawy, sok z cytryny. Później była degustacja zupy. I choć nie wszyscy byli zachwceni smakiem zupy dyniowej, każde dziecko przynajmniej jej spróbowało. Kiedy zupa się gotowała dzieci robiły dynię z pasków pomarańczowego papieru.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w grupie VIII. Mali Odkrywcy odkrywali dziś cudowny świat wspólnych zabaw zespołowych. Wspólne świętowanie rozpoczęła konkurencja przeciągania liny dziewczynki kontra chłopcy. Pani Dorotka wspierała dziewczynki, których jest w grupie mniej. Kolejną konkurencją było przejście po linie. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły.

Dzień Chleba

Co roku 16.10 obchodzony jest Dzień Chleba. Przedszkolaki z grupy II w ramach obchodu tego święta, przy pomocy swoich Pań upiekły swój chleb.
Z masełkiem smakował wyyyyyybornie

Rodzina

Zgodnie z tematyką zajęć w październiku rozmawialiśmy o rodzinie. Tęczowe Rybki z uśmiechem opowiadały swoim kolegom i koleżankom o swoich najbliższych.

Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu u Tęczowych Rybek 06.10.2020. W ten dzień obowiązywał przede wszystkim uśmiech i żółty,słoneczny kolor ubranek. Podczas wspólnych zabaw i zajęć rozmawialiśmy o emocjach o tym dlaczego warto się uśmiechać oraz stworzyliśmy dla każdego grupowicza opaskę z własnoręcznie zrobioną tęczową rybką. Będzie pomagać wstawać z uśmiechem do przedszkola każdego dnia.

Projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Tęczowe Rybki rozpoczęły całoroczny projekt od powitania miłego gościa Misia Pysia,który przybył do nich w walizce. W pierwszym module dzieci dzielą się swoimi ulubionymi pozycjami książkowymi. W drugim rozmawiamy o emocjach ,nazywamy je i szukamy metod radzenia sobie z tymi złymi.

Dzień Dyni

Dzień Dyni to dla przedszkolaków był wyjątkowy dzień. Pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił wiedzę na ich temat. Było wiele dyniowych zabaw oraz konkursów. Z okazji tego święta dzieci zrobiły przepyszne ciasto dyniowe.

Jesienna spiżarnia

Jesień to czas przetworów. Przedszkolaki uczyły się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw , a zwłaszcza tych z domowych zapasów. Z przyniesionych owoców powstał aromatyczny kompot. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone z samodzielnie wykonanej pracy.

Quiver

Quiver – rozszerzona rzeczywistość. Aplikacja dzięki której pokolorowane obrazki stają się ,, żywe” oraz mają trójwymiarowe kształty. Quiver to fantastyczna zabawa dla przedszkolaków.

Nasi jubilaci!!

Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam…

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy urodziny Mai i Piotrusia. Z okazji ich święta wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Sto lat” oraz złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia. W podziękowaniu nasi Jubilaci poczęstowali nas słodkościami oraz zaprosili do wspólnej zabawy.

 

Dzień Poczty

W tym tygodniu nasze przedszkolaki obchodziły „Dzień Poczty”. Na zajęciach dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.:” Droga listu” oraz dowiedziały się jak ważną i odpowiedzialną rolę i zadania ma listonosz, dostarczający listy i przesyłki. Następnie dzieci z pomocą nowego przyjaciela „Photona” zbierały i wysyłały listy. Na końcu każdy przedszkolak zaprojektował swój znaczek pocztowy.

 

Dzień Chleba

W minionym tygodniu grupa „Papugi” świętowała „Dzień Chleba”. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny z którego dowiedziały się jakie są etapy powstawania chleba, z czego go robimy, a także jakie inne produkty nazywamy pieczywem. Następnie przedszkolaki wcieliły się w rolę piekarza i samodzielnie wyrabiały ciasto na chleb. Pod koniec zajęć dzieci wykazały się dużą samodzielnością i same przygotowały pyszne kanapki, które zjadły ze smakiem.

Dzień Mycia Rąk

W październiku Papużki obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania „Łapson i mycie rąk” oraz po przeprowadzeniu eksperymentów potwierdziły, że na naszych dłoniach znajdują się „Wirusaki, Bakteriaki i Pasożytniaki”. Najlepszym sposobem, żeby ich się pozbyć jest dokładne umycie rąk mydłem.

Urodziny Martynki

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,

humoru dobrego, życia kolorowego

i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Jeszcze raz wszystkiego  najlepszego Martynko!!!

 

„Masa” zabawy

W październiku dzieci miały „masę” zabawy. Tego dnia mogły bawić się piankoliną, piaskiem kinetycznym i kolorowym ryżem. W ten sposób rozwijały swoje zmysły, pobudzały wyobraźnię a przede wszystkim – świetnie się bawiły!