Kalendarz wydarzeń

02 Listopad 2020

Nasze zabawy

W ostatnim czasie w naszej sali pojawiły się nowe zabawki :) Dzięki nim dzieci na pewno będą wyśmienicie bawili się w przedszkolu :) Jak widać po minach na buziach przedszkolaków - nowe zabawki przysiosły Piętaszkom wiele radości :)
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy przynieśli owe dary i zaopatrzyli naszą grupę w nowe zabawki :)

Urodziny Hani

Wszystko, co piękne i wymarzone,
Niech w  Twoim życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko Tobie płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w grupie "Piętaszków" urodziny Hani Ryłko. 
Wspólnie zaśpiewaliśmy naszej jubilatce"Sto lat", złożyliśmy płynące prosto z serca życzenia i.. delektowaliśmy się przepysznymi, urodzinowymi cukierkami :)

Preorientacja zawodowa

Poobiedni czas to najlepszy moment na swobodne zabawy, rozmowy i dzielenie się swoimi zaimteresowaniami. Dzięki rozmowom z dziećmi na temat ich marzeń oraz w nawiązywaniu do zabaw, przedszkolakom przybliżane są informacji o zawodach. Kształtowane są dzięki temu postawy i motywacja do działania. Dzięki takim działaniom rozwijane są zainteresowania dzieci na tematy pro-zawodowe oraz wzbogacane informacje na temat przedstawicieli różnych zawodów.

Dzień Chleba

Co roku 16.10 obchodzony jest Dzień Chleba. Przedszkolaki z grupy II w ramach obchodu tego święta, przy pomocy swoich Pań upiekły swój chleb.
Z masełkiem smakował wyyyyyybornie

Rodzina

Zgodnie z tematyką zajęć w październiku rozmawialiśmy o rodzinie. Tęczowe Rybki z uśmiechem opowiadały swoim kolegom i koleżankom o swoich najbliższych.

Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu u Tęczowych Rybek 06.10.2020. W ten dzień obowiązywał przede wszystkim uśmiech i żółty,słoneczny kolor ubranek. Podczas wspólnych zabaw i zajęć rozmawialiśmy o emocjach o tym dlaczego warto się uśmiechać oraz stworzyliśmy dla każdego grupowicza opaskę z własnoręcznie zrobioną tęczową rybką. Będzie pomagać wstawać z uśmiechem do przedszkola każdego dnia.

Projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Tęczowe Rybki rozpoczęły całoroczny projekt od powitania miłego gościa Misia Pysia,który przybył do nich w walizce. W pierwszym module dzieci dzielą się swoimi ulubionymi pozycjami książkowymi. W drugim rozmawiamy o emocjach ,nazywamy je i szukamy metod radzenia sobie z tymi złymi.

Nasi jubilaci!!

Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam…

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy urodziny Mai i Piotrusia. Z okazji ich święta wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Sto lat” oraz złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia. W podziękowaniu nasi Jubilaci poczęstowali nas słodkościami oraz zaprosili do wspólnej zabawy.

 

Dzień Poczty

W tym tygodniu nasze przedszkolaki obchodziły „Dzień Poczty”. Na zajęciach dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt.:” Droga listu” oraz dowiedziały się jak ważną i odpowiedzialną rolę i zadania ma listonosz, dostarczający listy i przesyłki. Następnie dzieci z pomocą nowego przyjaciela „Photona” zbierały i wysyłały listy. Na końcu każdy przedszkolak zaprojektował swój znaczek pocztowy.

 

Dzień Chleba

W minionym tygodniu grupa „Papugi” świętowała „Dzień Chleba”. Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny z którego dowiedziały się jakie są etapy powstawania chleba, z czego go robimy, a także jakie inne produkty nazywamy pieczywem. Następnie przedszkolaki wcieliły się w rolę piekarza i samodzielnie wyrabiały ciasto na chleb. Pod koniec zajęć dzieci wykazały się dużą samodzielnością i same przygotowały pyszne kanapki, które zjadły ze smakiem.

Dzień Mycia Rąk

W październiku Papużki obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania „Łapson i mycie rąk” oraz po przeprowadzeniu eksperymentów potwierdziły, że na naszych dłoniach znajdują się „Wirusaki, Bakteriaki i Pasożytniaki”. Najlepszym sposobem, żeby ich się pozbyć jest dokładne umycie rąk mydłem.

Urodziny Martynki

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,

humoru dobrego, życia kolorowego

i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Jeszcze raz wszystkiego  najlepszego Martynko!!!

 

„Masa” zabawy

W październiku dzieci miały „masę” zabawy. Tego dnia mogły bawić się piankoliną, piaskiem kinetycznym i kolorowym ryżem. W ten sposób rozwijały swoje zmysły, pobudzały wyobraźnię a przede wszystkim – świetnie się bawiły!