Kalendarz wydarzeń

07 luty 2020

Spotkanie z mamą Igi

Tym razem odwiedził nas nasz stały gość, pani Agnieszka. Mama przyszła poczytać bajkę, a następnie zaproponowała naszym przedszkolakom przeprowadzenie doświadczenia. Każdy był bardzo zainteresowany i chętny do pomocy.  Te zajęcia zostaną na długi czas w naszej pamięci. Dziękujemy z całego serca za kreatywność i poświęcony nam czas.

W oczekiwaniu na święta

Wspólnie z grupą III uczestniczyliśmy w jednych z przedświątecznych zajęć. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o zwyczajach świątecznych, porozmawialiśmy o znanych potrawach, o symbolice dawania sobie prezentów, pośpiewaliśmy kolędy, a na zakończenie obejrzeliśmy bajkę o narodzeniu Pana Jezusa.

Wizyta Świętego Mikołaja

Tradycyjnie jak co roku, 6-go grudnia do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj. W tym roku również przyszedł :) Zanim jednak wręczył dzieciom prezenty, przedszkolaki poznały historię prawdziwego Świętego Mikołaja, dowiedziały się dlaczego obchodzimy to święto jak również wysłuchały kilku ciekawostek na temat Mikołaja i ich pomocników. Dzieci stworzyły również mikołajkową orkiestrę, gdzie wygrywały na różnych instrumentach melodię do piosenki o naszym kochanym Świętym Mikołaju. Stworzyły także cudowne prace plastyczne pt. „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”, a następnie wzięły udział w teatrzyku o Świętym Mikołaju. Kiedy nasz wyczekiwany gość wszedł na salę dzieci przywitały go z wielką radością. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty na, które tak bardzo czekały nasze przedszkolaki.

Zabawa andrzejkowa i urodzinki Lenki

W tym roku zabawa andrzejkowa i urodzinki Lenki wypadły w jednym dniu. Było trochę części teoretycznej, gdzie przedszkolaki zapoznały się z tradycją andrzejek, a następnie były przeprowadzone wróżby. Na zakończenie była świetna zabawa przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Nie zabrakło także piosenki "Sto lat" dla naszej Lenusi, życzeń oraz oczywiście cukierków.

Rękawice sensoryczne w zabawie

Punktem wyjścia w naszej pracy wychowawczo-dydaktycznej jest przede wszystkim stwarzanie
warunków do ogólnego rozwoju dziecka, którego składową jest m.in. rozwijanie umiejętności z zakresu
pisania.

Przygotowanie do nauki pisania, zapoczątkowane w grupie dzieci trzyletnich, kontynuowane na
coraz wyższym poziomie przy równoczesnym dołączaniu nowych elementów w zakresie kształconych
umiejętności i nawyków jest realizowane poprzez stwarzanie dzieciom warunków stymulujących ich
aktywność, przy zastosowaniu podstawowej formy, jaką jest zabawa.

Wizyta strażaków

W związku z dniami „ Czystego powietrza” i dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy Miłoszka z gr VIII mieliśmy okazję odbyć niezwykłe zajęcia dotyczące dymu i jego szkodliwości. Poprowadzili je dla nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Promniku.  Dzieci wzbogaciły słownictwo o wyrazy związane ze strażą pożarną,

Spotkanie z mamą Mai

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas mama Mai, która zapoznała nas z przygodami naszej ulubionej Kici Koci. Po przeczytaniu bajeczek miło spędziliśmy czas - były zabawy, śpiewanie, a następnie każdy mógł udekorowa pierniczki przyniosione przez panią Kasię. Dziękujemy za poświęcony nam czas i dawkę pozytywnej energii.

Poznajemy ROBOTA Ozobota

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM (science, technology, engineeringg, art, maths). Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych, realizowanych w grupie.

Zwierzęta leśne

Tablica interaktywne  to interesujący sposób na zdobycie i utrwalenie wiedzy dzieci. Wymaga bowiem od nich reakcji – obrócenia jednej z dwunastu tabliczek zamkniętych w ramie, by zdobyć informację o drzewach, grzybach, ptakach, roślinach i zwierzętach. Tym razem dzieci poznawały zwierzęta leśne ich wygląd zwyczaje ,przygotowanie się do zimy i inne ciekawostki.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ - Przygody Koziołka Matołka.

18.10.2019r. dzieci uczestniczyły w wycieczce do Teatru lalki i Aktora KUBUŚ. Z dużym zaciekawieniem obejrzały pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierzający świat, szukający swego miejsca na ziemi. Dzieci jako aktywni widzowie odwiedzały egzotyczne kraje, poznawały ich mieszkańców i przeżywały wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających.

Poznajemy Zawody

Zgodnie z programem Preorientacji zawodowej naszego przedszkola realizujemy cele ze wszystkich czterech wskazanych obszarów :

  1. Poznawanie własnych zasobów;

  2. Świat zawodów i rynek pracy;

Zabawy z literką i, I

Do utrwalenia kształtu litery wykorzystaliśmy materiały naturalne i klocki Froebla .

 

Cel ogólny:

  • stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających wyzwalaniu pozytywnej motywacji do nauki czytania i pisania.

Jesień nie musi być szara. Nasze POMYSŁY NA JESIENNE POPOŁUDNIA - Puzzlowe drzewa

Doskonałą i przydatną pomocą w jesiennych zabawach był tym razem zwyczajny szablon przedstawiający drzewo,
który dzieci samodzielnie udekorowały z pomocą uzbieranych skarbów, rzeczy dostępnych w przedszkolu, takich na przykład jak puzzle.

Celem naszych zabaw było: