Kalendarz wydarzeń

02 luty 2020

Robimy pyszne i zdrowe soki owocowo - warzywne

Nie od dzisiaj wiemy, że owoce i warzywa to witaminowa bomba dla zdrowia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nasze przedszkolaki wraz z dwiema cudownymi babciami - babcią Lenki i babcią Gabrysi, zrobiły te pyszne i bardzo kolorowe soki. Jedni wrzucali same owoce, a inni postanowili pomieszać owoce i warzywa. Każdy przedszkolak chętnie degustował i prosił o dolewkę. Rodzicom za przygotowanie wszystkich potrzebnych rzeczy oraz naszym kochanym babciom raz jeszcze dziękujemy.

Spotkanie z mamą Ignasia

W ramach naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, tym razem odwiedziła nas pani Ada, mama Ignasia. Przyszła do dzieci z opowiadaniem o Fenku, który był w restauracji. Pani Ada wraz z przedszkolakami przypomniała zasady savoir-vivre, które obowiązują podczas jedzenia, a także w jaki sposób prawidłowo nakryć do stołu. Nie zabrakło także świetnych zabaw integracyjnych oraz ruchowych, które nasze dzieciaki uwielbiają. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek. Z całego serca dziękujemy pani Adzie za poświęcony nam czas, serce oraz świetne pomysły.

Wizyta pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach

Tym razem nasze przedszkolaki odwiedził nietypowy gość, a mianowicie piesek Kostka i pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Nasze dzieci uczestniczyły w akcji „Przedszkolaki pomagają zwierzętom”, której głównym celem była pomoc dla bezdomnych zwierząt. Dzieci przynosiły karmę, smakołyki, a nawet zabawki dla zwierząt, które potrzebują pomocy. Pracownicy schroniska przedstawili dzieciom prezentację multimedialną pt.: ,,Jak dbać o zwierzęta obok nas”, nauczyły dzieci jak bezpiecznie podejść do psa oraz zachęcali do wolontariatu.

poznajemy zawody

Lekarz, pielęgniarka i aptekarka/ farmaceutka - to kolejne zawody jakie poznały nasze przedszkolaki w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej. Po części merytorycznej dzieciaki z wielką chęcią brały udział w praktycznym zastosowaniu danych zawodów.