Kalendarz wydarzeń

25 luty 2020

Emocje

W piątek 21.02.2020 roku w naszej grupie gościliśmy Panie psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kielcach, które poprowadziły zajęcia na temat emocji. Spotkanie miało na celu pomóc dzieciom w zrozumieniu ich własnych emocji, emocji innych, przeciwdziałanie powstawaniu zaburzeń zachowania, a jeśli już się one pojawią –  pokazanie, jak sobie z nimi radzić. Była to wspaniała lekcja o przyjaźni.

 

Walentynki

W piątek 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszej grupie  Walentynki. Z tej okazji dzieci zapoznały  się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. W tym dniu dzieci zachęcane były  do okazywania  życzliwości  i przyjaźni innym osobom. Nie zabrakło również zabaw z balonami i emblematami w kształcie serc. Każdy przedszkolak wykonał kartkę walentynkową  , która potem podarował „cichemu przyjacielowi”. Tak wyjątkowy dzień zakończyliśmy wspólną zabawą taneczną .Był to dzień miłych wrażeń i przeżyć.

 

Piątki bez plastikowych zabawek

W naszej grupie pojawił się nowy zwyczaj – piątkowe swobodne zabawy dzieci bez plastikowych zabawek. Przedszkolaki mogą pobudzać swoją wyobraźnię poprzez zabawy kreatywnym materiałem naturalnym: patykami, kamieniami, rolkami po papierze, darami natury typu liście, kasztany, plastrami drewna, korą, sznurkiem, ścinkami materiału, pudełkami w różnym rozmiarze itp. Kreatywność dzieci nie ma końca i tworzą one wspaniałe nowe zabawki.

Jak rozpoznać ptaki

W czasie ferii dzieci z naszego przedszkola wybrały się  do pobliskiej biblioteki na zajęcia edukacyjne pt.: „Jak rozpoznać ptaki”. W trakcie zajęć przedszkolaki wysłuchały opowiadania, a także rozwiązywały zagadki dotyczące ptaków zimujących w Polsce. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie i nazwanie ptaków przedstawionych na ilustracjach.  Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną: wróbelka - wydzierankę  przy użyciu szarych gazet. Powstałe prace  były wykonane bardzo estetycznie i starannie. Na koniec zajęć dzieci mogły pooglądać książki, które je zaciekawiły.

Bal karnawałowy 2020

W dniu 24.01.2020 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce, ale nie zabrakło też konkursów, z którymi przedszkolaki radziły sobie wyśmienicie. Mimo zmęczenia, uśmiechy nie schodziły z buzi naszych wychowanków i bal na pewno pozostanie długo w ich pamięci.

Wycieczka do WDK na spektakl „PIOTRUŚ PAN”

Dnia 21.01. 2020 wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl pt. „Piotruś Pan i piraci”. Przedszkolaki przeniosły się do magicznej i tajemniczej krainy Nibylandii, gdzie z zapartym tchem śledziły losy chłopca, który nie chciał dorosnąć. Oryginalna sceneria z efektami specjalnymi, skoczne piosenki i barwne stroje aktorów sprawiły, że dzieci zapamiętają ten spektakl na długo.

Dzień Babci i Dziadka - Warsztaty plastyczne „MATEMATYCZNA EKO-TORBA”

Dnia 23.01.2020 w naszej grupie odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie babcie i dziadkowie wraz z wnukami wykonywali „Matematyczną Eko-torbę”. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia dla gości oraz rozdania przygotowanych dla nich prezentów, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Wykorzystując przedmioty z recyklingu oraz dary natury, dzieci wraz z dziadkami stworzyli pomysłowe, kolorowe torby z motywem matematycznym. Pracy twórczej towarzyszyła pełna radości atmosfera. Z takimi torbami codzienne zakupy to będzie sama przyjemność!

 

Legendy związane z Kielcami

Nasze przedszkolaki  bardzo chętnie poznają dzieje naszego miasta. Tym razem   dzieci odwiedziły Muzeum Historii Kielc.   Na zajęciach edukacyjnych  przedszkolaki mogły dowiedzieć się  skąd pochodzi nazwa miasta oraz poznać najpopularniejsze  legendy  związane z Kielcami.  Podczas spotkania dzieci poznały tajemnice czarownic świętokrzyskich oraz wykonały magiczną miksturę.  Ostatnim etapem zajęć było zrobienie własnego czarodziejskiego kapelusza. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu kieleckich pomników.

Jasełka

19 grudnia dzieci z grupy „ Żeglarze” i  „Marynarze” przygotowały dla swoich rodziców i dziadków przedstawienie z okazji  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści z dużym przejęciem       i zaangażowaniem  odtwarzali swoje role, prezentowali  umiejętności wokalne i recytatorskie. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując  ogromne brawa od publiczności. Po przedstawieniu dzieci wręczyły  przybyłym gościom własnoręcznie wykonane upominki.