Kalendarz wydarzeń

23 Styczeń 2019

dokarmiamy ptaki

my się zimy nie boimy

JASEŁKA

śniegowy bałwanek

ŚWIĘTO GUZIKA

Przedszkole to miejsce, gdzie możemy świętować wszystkie dziwne święta:) I tak też było tym razem. 12-go grudnia w grupie Piratów dzieci obchodziły święto guzika. Prawie każdy przedszkolak przyniósł na tę okazję swojego małego lub dużego guzika. Bardzo szybko okazało się, że zabawa guzikami może być naprawdę interesująca i wciągająca. Przede wszystkim ćwiczyliśmy nasze umiejętności matematyczne, a oprócz tego kształtowaliśmy różne pojęcia z zakresu orientacji przestrzennej. Łączyliśmy guziki w zbiory, segregowaliśmy z uwzględnieniem na kolor, ilość oczek, a także na wielkość guzików. Układaliśmy figury geometryczne, tworzyliśmy rytmy. Nauczyliśmy się świetnej wyliczanki o guzikach, którą wykorzystujemy w codziennych zabawach. Na zakończenie tego fajnego dnia zrobiliśmy pracę plastyczną, oczywiście z wykorzystaniem guzików – choinkowa rączka, którą rodzice mogli podziwiać w szatni.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały  z utęsknieniem - 6-go grudnia do naszego przedszkola przybył gość szczególny - Święty Mikołaj! Emocji było mnóstwo, a uśmiech z buzi naszych Piratów nie znikał nawet na chwilę.

Podczas spotkania ze Świętym Mikołajem przedszkolaki  zaśpiewały mu wyuczoną piosenkę pt. „List do Świętego Mikołaja” i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.Po występach Mikołaj spędził trochę czasu z dzieciakami - poopowiadał im o swojej podróży do nich i obdarował pięknymi prezentami. Na zakończenie tego miłego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem i obiecaliśmy mu, że przez najbliższy rok będziemy grzeczni.

ubieramy choinkę z mamą Igi

„Tęczowy bałwanek” to bajka, z którą odwiedziła nas mama Igi. Pani Agnieszka wybrała prześliczne opowiadanie dla naszych „Piratów”, które przypadło do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Każdy z zaciekawieniem słuchał i nie mógł doczekać się jakie będzie zakończenie przygody naszego Tęczowego bałwanka. Po przeczytaniu bajki chwilkę się poruszaliśmy, a następnie mieliśmy bardzo ważne zadanie do wykonania. Wraz z mamą Igi musieliśmy ubrać choinkę w naszej sali, która jak się okazało jest największą choinką z całego przedszkola. Zadanie nie było proste, trochę czasu nam to zabrało, ale wszystko się udało. Nasza choinka jest najpiękniejszą choinką i cieszy oko każdego dnia.

kalendarz adwentowy

W tym roku nasi Piraci poznali jedno z ważniejszych/ciekawszych, a zarazem magicznych słów, które kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy.

Dzieci uwielbiają niespodzianki i prezenty, a na hasło, że przez cały miesiąc będziemy mieć dużo niespodzianek, zagadek i zadań bardzo się ucieszyły. Nasze przedszkolaki same ubierały prawdziwą choinkę w sali, ale także choinkę papierową w piękne kolorowe i wzorzyste bombki. Dzieciom pomysł bardzo się spodobał, a pierwszego dnia na próbę ułożyliśmy całą choinkę, którą później rozebraliśmy po toaby, każdego dnia doczepiać nową bombkę i wykonać nowe zadanie. Kalendarz adwentowy uczy oczekiwania, odliczania i jak się okazuje daje wiele radości.