Kalendarz wydarzeń

22 Styczeń 2019

rytmika w naszej grupie

Świętujemy 100- ną rocznicę odzyskania niepodległości

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli. Ten rok jest dość szczególny dlatego, że przypada 100-na rocznica odzyskania wolności Polski. Do tej ważnej uroczystości Piraci szykowali się kilka tygodni- uczyliśmy się hymnu Polski, robiliśmy godła, szykowaliśmy biało- czerwone kotyliony, papierowe flagi, urządzaliśmy w sali kącik patriotyczny, a także rozmawialiśmy o tym ważnym wydarzeniu. Dodatkowo realizowaliśmy zadania z projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, gdzie dzieci wspólnie z misiem Piratem uczyły się patriotyzmu.

9-go listopada przedszkolaki wzięły udział w uroczystej akademii, którą przygotowały grupy najstarsze. Natomiast 12-go listopada odbył się przegląd pieśni patriotycznej, na którym to nasza grupa występowała do piosenki pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

18 grudnia nasza grupa udała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na spektakl pt. „Kopciuszek”. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata.  Oprócz Wróżki występuje w niej bowiem gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty. Konwencją spektaklu są lalki typu muppety, takie jakie można zobaczyć w filmach i programach Jima Hensona. Dzięki  kolorowej scenografii, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu nasi Piraci oglądali przedstawienie z wielkim zaciekawieniem. Po spektaklu wzięliśmy udział w pogadance na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, którą przeprowadziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego. To była świetna okazja na przypomnienie sobie i utrwalenie ważnych zasad.