Kalendarz wydarzeń

06 Styczeń 2019

JASEŁKA

Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało

I dwie narady się odbyły: anielska i diabelska w jednej chwili.

W takiej konwencji przedszkolaki przedstawiły tegoroczne jasełka.

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece

 19 grudnia nasza grupa wybrała się na kolejne już zajęcia edukacyjne do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 8 na Barwinku. Tym razem tematyka zajęć ogniskowała wśród  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie na początku wysłuchaliśmy wiersza i opowiadania. Pani bibliotekarka przygotowała dla nas wiersz A. Krzanik pt. „Świętowanie” oraz opowiadanie Z. Staneckiej pt. „Basia i Boże Narodzenie”, dzięki którym utrwaliliśmy zwyczaje związane z tymi świętami.

Warsztaty z rodzicami

W dniu 14.12.2018 roku w grupie „Piętaszki” zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla rodziców i ich dzieci pt: „ Bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe”. Na stołach pojawiły się porcelanowe i gipsowe figurki oraz inne materiały plastyczne tj. filc, cekiny, guziki, mulina, z których wyczarowane zostały piękne gwiazdy, anioły, Mikołaje, renifery itp. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”

13 grudnia nasza grupa udała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”.  Rozśpiewane pogodne i żywiołowe przedstawienie  o Koziołku przemierzającym świat, szukając swego miejsca na ziemi wywołało dużo pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzach „Piętaszków”.  Dzięki nieustępującemu humorowi scenicznemu, barwnym kostiumom i doskonałej scenografii z przyjemnością i zainteresowaniem śledziliśmy przygody głównego bohatera.

Mikołajkowa zbiórka

Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa... Pomagając sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki I przyjazny...

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia  6 grudnia,  tuż po przedstawieniu  w wykonaniu grupy „PATIGO” w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dźwięk dzwoneczków, potem głośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie „Piętaszki” powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.