Kalendarz wydarzeń

21 Styczeń 2019

Zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski zaprosiliśmy Rodziców na zajęcia otwarte o tematyce patriotycznej.Podczas zajęcia dzieci utrwalały swoją wiedzę na temat symboli narodowych. Rodzice mogli obserwować własne dzieci podczas wykonywania różnych zadań, sami także byli zaangażowani w wykonanie wspólnej pracy plastycznej. Dziękujemy za poświęcony czas !!!

Andrzejki w przedszkolu

 Nasi dzielni Piraci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Była atmosfera tańca i świetna zabawa. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Pomoc dla Michałka

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi… By potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym… Jednym ze sposobów takiego wychowania jest włączanie dzieci do akcji charytatywnych. Nasze „Piętaszki” bardzo chętnie pomagają potrzebującym, dlatego tym razem przedszkolaki zaangażowały się w pomoc dla Michałka, który choruje na Neuroblastomie. Głównym celem akcji była pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie chorego chłopca.

Dokarmiamy ptaki zimą

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego Piętaszki postanowiły zadbać aby podczas tegorocznej zimowej aury naszym skrzydlatym przyjaciołom nie brakowało pożywienia. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki, a także wykonały własne kolorowe karmniki. Z pomocą taty Ali, umieściliśmy karmniki na drzewie w przedszkolnym ogrodzie i systematycznie uzupełniamy je ptasimi smakołykami. Dokarmiając ptaki dzieci zyskują poczucie, że robią coś dobrego, zbliżają się do otaczającej ich przyrody, rozwijają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na nią.

W KINIE

„Żeglarze” obejrzeli w kinie baśń pt. „Królowa Śniegu – po drugiej stronie lustra”. Akcja rozgrywa się w świecie rządzonym przez czary. Pewnego dnia rodzice Gerdy oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot.