Kalendarz wydarzeń

10 Październik 2017

„CHŁOPAKI NA MEDAL”.

W dniu 29 września odbyła się  nasza wspólna uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowaliśmy razem z kolegami z grupy I. W tym dniu główną rolę  ogrywali chłopcy, a dziewczynki zamieniły się w jurorów konkursu MISTERA PRZEDSZKOLAKÓW-SUPER CHŁOPAKA.  Było wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Dzieci bawiły się w konkurencjach na szybkość, skoczność, wytrzymałość, sprawność oraz rzuty do celu.

„CHŁOPAKI NA MEDAL”.

W dniu 29 września odbyła się  nasza wspólna uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowaliśmy razem z kolegami z grupy III. W tym dniu główną rolę  ogrywali chłopcy, a dziewczynki zamieniły się w jurorów konkursu MISTERA PRZEDSZKOLAKÓW-SUPER CHŁOPAKA.  Było wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Dzieci bawiły się w konkurencjach na szybkość, skoczność, wytrzymałość, sprawność oraz rzuty do celu.

FROEBLOWSKIE GRZYBKI.

Nadeszła jesień - czas grzybobrania. Dlatego postanowiliśmy wykonać w tej tematyce pracę plastyczno – techniczną w oparciu o pedagogikę froeblowską. Dzieci za pomocą darów natury - warzyw takich jak ziemniak i pietruszka, wykonały bardzo realistycznie wyglądające grzyby - muchomory i borowiki. Podczas samodzielnych działań przedszkolaki ćwiczyły samodzielność w kreowaniu własnych prac. Oczywiście działając w duchu Froebla po skończonej pracy Maluszki posprzątały po sobie.

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

Froebel podkreślał, aby dziecko miało rzeczywisty kontakt z przyrodą. Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej dziecka na jego zdrowie i samopoczucie nie sposób przecenić. Bez niej maluch po prostu nie będzie dobrze się rozwijał. Przestrzeń nauki i rekreacji dzieci w koncepcji F. Froebla jest szersza niż sala przedszkolna.

Dzień Chłopaka.

  W dniu 29 września 2017 roku w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. W tym dniu dziewczynki i Panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Nie zabrakło także zabaw        i tańców przy muzyce. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominek w postaci kolorowanki i kredek.

  Miłym wspomnieniem tych chwil będą zdjęcia wykonane w tym szczególnym dniu.