Kalendarz wydarzeń

30 Październik 2017

Spotkanie z PISARKĄ

30.10.2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu znaną współczesną pisarkę- Renatę Głasek-Kęską.  Pisarka  zaprezentowała dzieciom swoją powieść ,,Wakacje w pałacu”, opowiedziała o swoim życiu, rodzinie, pracy w teatrze i  pracy literackiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały miłego gościa, a potem zadawały pytania, na które Pani Renata starała się wyczerpująco odpowiedzieć. Pisarka jest również autorką sztuki teatralnej "Cyrograf"(2014 rok ) oraz piosenek do spektaklu "Mały Książę" z muzyką Seweryna Krajewskiego (2009 rok).

TEATRZYK "Jesień na polanie"

W październiku nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej „Kanon” z Krakowa. Dzieci obejrzały z ich udziałem teatrzyk: „Jesień na polanie”. Spotkanie przybliżyło dzieciom wiadomości o sposobach przygotowania się zwierząt do zimy. Przesłaniem sztuki była nauka  systematyczności, odpowiedzialności i niesienia pomocy. Wesołe teksty, taniec i włączenie dzieci do wspólnej zabawy sprawiło, że przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów: dzika, wiewiórki, łosia oraz koziołka.

Dzień Kundelka w Bibliotece.

W jesienne październikowe przedpołudnie dzieci z grupy Żeglarze miłośnicy zwierząt, żywo interesują się obchodami polskiego święta wszystkich psów wielorasowych znanego pod nazwą DZIEŃ KUDELKA. Z tej okazji przynieśliśmy swoje ulubione maskotki pieski do przedszkola i udaliśmy się na spotkanie z panią bibliotekarką. Dzieci utrwaliły sobie rasy psów oraz dowiedziały się jaką pełnią rolę w codziennym życiu człowieka.