Kalendarz wydarzeń

09 Maj 2017

Projekt „Piaskowe wariacje”

Celem naszego prostego i taniego eksperymentowania była chęć pokazania dzieciom, że każdy choć na chwilę może stać się fizykiem-eksperymentatorem i czerpać z tego wiele radości. Nie potrzeba wielkich laboratoriów i wymyślnych urządzeń – wszystko, czego potrzeba można znaleźć np. w piaskownicy. Bawiąc się w eksperymentowanie dzieci mogły dostrzec to, co dotąd było niedostrzegalne i znaleźć w tym relaks i przyjemność z pokonywania drobnych przeciwności, z dążenia i osiągnięcia bardzo konkretnego celu.

„Walizka z historią”

Starszaki w ramach projektu „Pierwsze kroki w muzeum” organizowanego przez Muzeum Historii Kielc brały udział w zajęciach „Walizka z historią”. Podczas zajęć pani Iwona Grabczak pokazała dzieciom magiczną walizkę, w której znajdowały się przedmioty, które przeniosły starszaki w minioną epokę: do starej szkoły, domu pradziadków lub dawnego zakładu pracy. Okazało się, że historia może zostawić ślad nawet w najdrobniejszym przedmiocie.

 

„Grzeczniaki – piękne zachowania i postawy dla każdego”

25 kwietnia 2017 r. starszaki zaprosiły wszystkie grupy przedszkolne oraz panie na przestawienie pt. „Grzeczniaki – piękne zachowania i postawy dla każdego. Przygotowywany spektakl miał wymiar edukacyjny oraz wychowawczy. Przedstawienie miało za zadanie  przybliżyć dzieciom pewne zachowania, postawy akceptowane społecznie, pokazać czego się należy wystrzegać, na co zwracać uwagę, przekazać wartości moralne. Przepiękna „Baśń o uprzejmy rycerzu” wykonana przez dzieci w formie teatru cieni poruszała tematy  przyjaźni, miłości, uczciwości i braterstwa. 

Dbam o świat od najmłodszych lat”

20 kwietnia 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niecodziennych gości. Nasze dzieci wzięły udział w projekcie realizowanym we współpracy MAC Edukacja z Fundacją VIVE Serce Dzieciom, należącej do Grupy VIVE. Projekt miał za zadanie zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest recykling. Dzieci podczas zajęć miały za zadnie segregowanie opadów, które mogą zostać wykorzystane ponownie.  Celem zajęć było pogłębienie wiedzy i nawyków w zakresie szeroko rozumianej ochrony naturalnego środowiska człowieka.

„Pisankowe zabawy”

Wielkanoc już niedługo, pora zastanowić się jak w tym roku ozdobimy nasze świąteczne jajka. Jest idealna okazja do tego aby wykazać się kreatywnością i zaskoczyć wszystkich bliskich pięknymi pisankami.

W Polsce panuje zwyczaj, wymieniania się pisankami na szczęście. Warto się postarać i wykonać wyjątkowe jajeczka, które zrobią wrażenie na wszystkich! Nasze dzieci zachwyciły nas pisankowymi inspiracjami, nic tylko wybierać te najciekawsze.

 

„Edukacja przez ruch”

 

   Twórcą EDUKACJI PRZEZ RUCH  jest Pani Dorota Dziamska. EDUKACJA PRZEZ RUCH to pedagogiczny system kształcenia i terapii przeznaczony do pracy z dziećmi 
na poziomie edukacji elementarnej. Nawiązuje on do holistycznej koncepcji rozwoju człowieka i rozwija umiejętności konstruowania rzeczywistych zajęć zintegrowanych. 
Chodzi tu przede wszystkim o zintegrowany sposób pracy organizmu podczas uczenia się !