Kalendarz wydarzeń

13 Maj 2017

Na Wikusi urodziny - Jej mamy odwiedziny :)

12 maja swoje 4 urodziny obchodziła Wikusia a "Tęczowe Rybki" świętowały razem z Nią :) W tym wyjątkowym dniu odwiedziła nas Jej  mama, która przeczytała nam "Czerwonego Kapturka" (ulubioną bajkę Wiki). Po bajce Pani Madzia wyczarowała, niczym Dobra Wróżka cuda z balonów: kwiaty, miecze, pieski, kapelusze, itp. "Tęczowe Rybki" były zachwycone, a Wiktoria - dumna z kreatywności swej mamy :) Po zabawie solenizantka poczęstowała wszystkich pysznymi babeczkami, które upiekła razem z mamą.  To był udany dzień dla całej naszej grupy :)

 

Urodziny MACIUSIA

"Dużo uśmiechu, a mało złości,
jak najmniej smutków, wiele radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Ci dziś Twoja grupa życzy."

"Tęczowe Rybki" 9 maja świętowały razem z Maćkiem jego 5 urodzinki. Dzieci pięknie odśpiewały 100 lat, a Maciuś poczęstował je pysznymi ciasteczkami przygotowanymi własnoręcznie przez jego mamę :) Było wesoło i słodko :)
 

Czyta nam tata Maćka

8 maja naszą grupę odwiedził tata Maćka - pan Liwiusz, który przeczytał nam piękną bajkę: "Jeżyk wyrusza w świat" (autor - Ulf Stark).  Ta nastrojowa ksiażeczka opowiada historię malutkiego jeżyka, który pewnego jesiennego dnia wyrusza w nieznane poznawać wielki świat. Przygoda w tej bajce goni przygodę. Na swojej leśnej drodze jeżyk poznaje zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Przekonuje się co to dobro i zło. Dziękujemy Panu Liwiuszowi za poświęcony czas, ciekawą bajeczkę i włączenie się do ogólnopolskiej akcji: "Cała Polska czyta Dzieciom".

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

  Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek „Piraci” złożyli osobiście naszym znajomym paniom najserdeczniejsze życzenia szczęścia i sukcesów.

Na zajęciach dzieci odbyły przygodę z bajką – najpierw słuchały wierszyków o literkach, następnie słuchały bajki o „Zielonym? Kapturku” i poprawiały błędy w tekście. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z budową książek – rozkładane, przestrzenne, trójwymiarowe.

Opowiedziała, że są książki nie tylko z bajkami, ale też takie, z których można się czegoś ciekawego dowiedzieć, które opowiadają, co się działo dawno temu, a nawet takie, które poradzą, w co się bawić w deszczowa pogodę.

Były też wyścigi pod hasłem „transport książek”. Na zakończenie dzieci oglądały wybrane książki.

DZIEŃ MAMY I TATY

Grupa I – 25. 05. 2017 r. (czwartek) godz. 1245 (Sala teatralna)

Grupa II – 24. 05. 2017 r. (środa) 1300 (Sala teatralna)

Grupa III – 25. 05. 2017 r. (czwartek) 1330 (Sala teatralna)

Grupa IV – 26. 05. 2017 r. (piątek) 1300 (Sala teatralna)

Grupa V – 25. 05. 2017 r. (czwartek) 1430 (Sala teatralna)

Grupa VI – 26. 05. 2017 r. (piątek) 1400 (Sala teatralna)

Grupa VII – 30. 05. 2017 r. (wtorek) 1330 (Sala teatralna)