Kalendarz wydarzeń

18 Grudzień 2015

Akcja dobroczynna "MIŚ"

AKCJA DOBROCZYNNA "MIŚ" - organizowana przez ECHO DNIA
Bardzo dziękujemy za okazane serce !!!
Dzięki naszym Przedszkolakom wiele potrzebujących dzieci znajdzie wspaniałe prezenty pod choinką: przybory szkolne, pomoce dydaktyczne, zabawki, gry, puzzle, książki, słodycze. Wszystko, z czego ucieszą się maluchy. Prezenty, które składali Państwo na przedszkolnym holu trafią między innymi do chorych dzieci, do podopiecznych kieleckich placówek wychowawczych, na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Opieki Neuropsychiatrycznej, do Ośrodka Samotnej Matki i Dziecka  oraz do rodzinnych domów dziecka. Dary odbiorą również ubogie rodziny z Kielc i okolic.

Poznajemy "LEGENDĘ o CHOINCE"

TEATRZYK: "SKROMNA CHOINKA"

We wtorek 15.XII. dzieci obejrzały przedstawienie na podstawie opowiadania "Legenda o choince". Teraz wiedzą już dlaczego co roku ubiera się choinki na Boże Narodzenie. Przedszkolaki szybko dostrzegły morał płynący z opowiadania - że nie należy śmiać się z nikogo i że skromność zawsze zostanie zauważona i doceniona.
Po teatrzyku maluszki samodzielnie wykonały prezent świąteczny dla rodziców - szyszkową choineczkę - z łakociami w środku :)

Czytaj więcej

Maluszki pierwszy raz w BIBLIOTECE

W środę 16.XII. nasza grupa pierwszy raz wybrała się do biblioteki miejskiej. Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, obejrzały książeczki dla najmłodszych czytelników oraz pracownię Internetową. Wysłuchały bajki o przygodzie "Kamyczka", której tekst wywołał żywiołową dyskusję oraz niekończące się opowieści o własnych przygodach. "Jeszcze tu wrócimy" - obiecywały maluchy pani Bibliotekarce :)