Kalendarz wydarzeń

08 Grudzień 2015

Czytanie zbliża

Nasze działania w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” wspierane są przez kolejnych zaproszonych do przedszkola rodziców. Tym razem odwiedziła nas mama Filipa Kozieł. Nasz gość na wstępie zaproponował dzieciom do wyboru kilka książek .Głosem większości mama Filipa przeczytała książkę napisaną na podstawie filmu MINIONKI ,,Niech żyje Król Bob!

W oczekiwaniu na Mikołaja

Zajęcia przygotowujące dzieci na środowe spotkanie  ze Świętym Mikołajem.

Dzieci zapoznały się z wyglądem i funkcją jaką pełni Mikołaj. Wspólnie odczytaliśmy prawdziwy list od Mikołaja który zajął szczególe miejsce w Naszej sali. Zakładając czapkę Mikołaja dzieci mówiły co chciałby dostać od niego w prezencie. Następnie wspólnie wykonaliśmy ważny element stroju Mikołaja, czyli jego czapkę.

Wycieczka do Muzeum Zabawek i Manufaktury Słodyczy

Dn. 26.11.2015r. dzieci z Gr. V i VI uczestniczyły w wycieczce do   największego i najstarszego muzeum zabawek w Polsce Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. To był szczególny dzień  dla dzieci  ,które z niecierpliwością i nieskrywaną ekscytacją oczekiwały chwili, kiedy znajdą się w świecie zabawek z poprzednich epok.Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną.