Kalendarz wydarzeń

06 Grudzień 2015

U Lekarza

Naszą grupę odwiedziła p. doktor w celu przełamania strachu dzieci przed wizytą u lekarza.

W roli pacjentów początkowo wystąpiły przytulanki dzieci. Nie bały się badań, chętnie współpracowały z lekarzem, nie płakały, tak więc ich właścicielom już nie wypada zachować się u lekarza w inny sposób. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca lekarza i zapoznały z podstawowym sprzętem lekarskim. Za odwagę i aktywność na zajęciu dzieci otrzymały od p .doktor Odznakę Dzielnego Pacjenta.

Andrzejki

Poniedziałek 30.XI.2015 upłynął grupie I w duchu magii i czarów. Dzieci dowiedziały się czym są Andrzejki i poznały najbardziej znane wróżby. Nauczyliśmy się nowej piosenki: "Czary- mary uuu", która otworzyła dzisiejsze zajęcia. Do wróżb posłużyła nam magiczna kula, ale wróżyliśmy też z kart i z ręki. Zabawa z butami powiedziała nam, kto w najbliższym, czasie wyjedzie w daleką podróż, a przepowiednia z zaczarowanych kopert - wskazała przyszłe zawody naszych przedszkolaków :) Były też przestrogi Św.Andrzeja - zabawa z kolorami. Dzień uważamy za czarodziejsko-udany :)

"Przygody Burka z podwórka" - wystawiamy teatrzyk dla grupy I

W ramach integracji dwóch najmłodszych grup, nasza grupa gościła dziś u siebie dzieci z grupy I. Wspólnie oglądaliśmy teatrzyk pt.: "Przygody Burka z podwórka", który wystawiła dla nas pani Marzenka ze swoją asystentką Sonią :) Widowisko bardzo przypadło do gustu wszystkim dzieciom, a wspólna zabawa pozwoliła zacieśnić więzi między obiema grupami.