Odwiedziła nas mama Oli - mgr farmacji

Dnia 28 .04. 2016 roku w ramach propagowania zdrowego stylu życia dzieci z grupy VI odwiedziła mama Oli - pani magister farmacji Paulina Bugajska .

Zajęcia rozpoczęły się od  ogólnego zapoznania z pracą farmaceuty w aptece. Pani Paulina wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Zaprezentowała niektóre z nich .Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Jednocześnie poszerzyła wiedzę dzieci o wiadomości dotyczące pracy farmaceuty pracującego w  aptece szpitalnej( bo tam właśnie pracuje).. Wyjaśniła dzieciom ,że  rola   apteki szpitalnej i pracujących w niej farmaceutów jest o wiele szersza .Dzieci  wiele  usłyszały o  codziennych czynnościach pracy, jednak nowością dla nich było to ,że  mama bierze udział w terapii pacjenta od momentu przyjęcia do szpitala, do dnia wypisu. Nie odpowiada wyłącznie za przygotowanie leków lecz  dobiera ,sprawdza, kontroluje działania niepożądane leków, doradza w kwestii prawidłowego odżywiania. I tu  mama Oli opowiedziała o preparatach witaminowych dostępnych w aptece oraz o tym, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Ciekawym doświadczeniem było wykonywanie leku w kroplówce .Dzieci oswoiły się z widokiem igieł, przełamały strach przed szczepionkami. Zadawały dużo pytań, ,dzieliły się własnymi spostrzeżeniami .

 =W zamian za ciekawe spotkanie zaśpiewały i zatańczyły do utworu, ,Pobudka z ogródka.” Mamie  Oli serdecznie dziękujemy!