KOLOROWE, WESOŁE I ZDROWE KANAPKI

Dzieci z naszego przedszkola samodzielnie wykonywały „Zdrowe i wesołe kanapki” w ramach wewnątrz-przedszkolnego konkursu. Jego celem było zachęcenie dzieci do urozmaicenia codziennego jadłospisu żywieniowego, uczenie racjonalnego odżywiania się, rozbudzanie poprzez zabawę pasji kulinarnych.

Inspiracją do ich wykonania był wierszyk D. Gellnerowej „Szczypiorek”, po przeczytaniu którego dzieci poznały zapach, smak i wartości odżywcze młodej cebulki. Na stole znalazły się również inne zdrowe produkty tj. różne warzywa, szynka, ser żółty i biały, chleb – ciemny i jasny.

Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Na początku przypomniały zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem (oczywiście plastikowym). Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty – powstawały kolorowe kanapki jak również przepiękne kanapkowe ludki.  Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie.

Wszystkie kanapki wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.