Kalendarz wydarzeń

30 Lipiec 2021

Pasowanie na przedszkolaka

To był wyjątkowy dzień: dzieci przygotowały piękny występ, a Pani Dyrektor magiczną kredką pasowała każdego Malucha na prawdziwego przedszkolaka. Po uroczystości, dzieci razem z rodzicami wzięły udział w festynie rodzinnym prowadzonym przez animatorów z Agencji Artystycznej PATIGO.

Urodziny Samanty

Ile drzew rośnie w lesie,
Ile ciężarów siłacz uniesie,
Ile uciągnie lokomotywa,
Ile włosów liczy lwia grzywa,
Ile ciastek w ciastkarni,
A bułek w piekarni,
Tyle szczęścia i słodyczy
W dniu urodzin Grupa I Tobie życzy!

Dzień Truskawki

To był już ostatni z naszych Kolorowych Dni. Dzięki obejrzanej bajce edukacyjnej, dzieci dowiedziały się jak rosną truskawki, czego potrzebują do wzrostu i jakie ważne witaminy zawierają. To był dzień pełen zabaw, a na koniec przedszkolaki przygotowały słodki koktajl truskawkowy.

Dzień Dziecka

Wyjątkowo w tym roku Dzień Dziecka zaczął się wcześniej, 27. maja dzieci uczestniczyły w przedstawieniu „Koziołkowanie w przedszkolnym planie” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Artconcept”. 1 czerwca odbył się festyn sportowy na placu przedszkolnym – przedszkolaki wspaniale bawiły się na przygotowanych wcześniej stacjach. To były wyjątkowe dni pełne radości i zabawy.

FESTYN NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

W naszym ogrodzie przedszkolnym na zakończenie rku przedszkolnego odbył się fantastyczny  FESTYN, zorganizowany we współpracy z firmą Patigo. Dzieci  miały okazję uczestniczyć w wielu zabawach,grach muzyczno ruchowych ,konkursach  prowadzonych przez profesjonalnych  konferansjerów i animatorów. Zapraszamy do obejrzenia ciekawej galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Sielankowa zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci  to obrazki, które można było zauważyć podczas całego festynu.

REALIZACJA PROJEKTU „ZDROWO JEM – WIĘCEJ WIEM” W GRUPIE VI

Realizując Projekt Ogólnopolski : „Zdrowo jem – więcej wiem” opieraliśmy się o pedagogikę Fryderyka Froebla.Dlatego realizacja założeń  projektu to zabawa zaciekawiająca  dziecko, stwarzająca  mu  warunki do osiągania sukcesów, wzbudzająca  motywację i radość twórczą ,to klucze do aktywizacji ekologicznej dziecka  przyczyniająca się do całościowego rozwoju .Zabawa z froeblowskimi darami w naturalny sposób pobudzała i rozwijała dziecięcą kreatywność, w kontekście rozwoju kompetencji kluczowych..

DZIEŃ TRUSKAWKI

Czerwiec to miesiąc, w którym królują truskawki! Cały rok czekamy z utęsknieniem aż pierwsze, soczyste i pełne witamin owoce pojawią się na krzaczkach. Postanowiliśmy dodać jedno święto w oficjalnym kalendarzu przedszkolnym i w tym roku zorganizowaliśmy Dzień Truskawki!

DZIEŃ MIODU

W maju dzieci obchodziły Dzień Miodu, podczas którego poznały wiele ciekawych faktów nie tylko o słodkim przysmaku, ale i o pszczołach. Obejrzały filmiki edukacyjne, np. „Z wizytą u pszczół”, dowiedziały się, jak powstaje miód i co wpływa na jego kolor i smak. Każdy przedszkolak od tej pory wie, jak zdrowy i dobry jest miód.

DZIEŃ MAMY I TATY!!

Są takie dni szczególne w roku w których Mama i Tata mają swoje święto. Nasze grupy z całego serca chciały podziękować Rodzicom za miłość i mądrość życiową którą przekazują swoim pociechom każdego dnia.

Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola prezentowały się w inscenizacjach muzyczno – ruchowych. Całą swoją miłość do rodziców dzieci przekazały w piosenkach i werszykach. Nagrania z tych przedstawień zostały wysłane rodzicom i zapewne zaskoczyły niejednego widza!!!
Mocno całujemy,  życzymy dużo zdrowia, 100 lat życia i samych pogodnych i radosnych chwil!