Kalendarz wydarzeń

11 Kwiecień 2021

Pierwszy Dzień Wiosny

W naszej grupie Wiosnę witaliśmy w tym roku przez dwa dni – w piątek i w poniedziałek. Dość już mamy zimy i dlatego nasze działania były zamierzone JW piątek już od rana dekorowaliśmy salę w barwne kwiaty, filcowe biedronki, koniczynki i motylki.  Dzieci wzięły udział w prelekcji, na temat pierwszych oznak wiosny. Bawiliśmy się we florystów – najpierw rozpoznając pierwsze wiosenne kwiaty, spośród wszystkich zebranych, a potem układając piękne wiosenne bukiety. Dzieci tworzyły też improwizację ruchową do fragmentu utoworuA.Vivaldiego: „Cztery Pory Roku - Wiosna”.

Dzień Matematyki

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.Wspólna rywalizacja w grupach podczas rozwiązywania zadań wszystkich zmobilizowała, a niektóre łamigłówki okazały się nie lada wyzwaniem. Na zdjęciach – zmagania TROPICIELI, podczas obchodów tego DNIA w naszej grupie.

Światowy dzień Dinozaura

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodziliśmy w naszej grupie w ramach Światowego Dnia Dinozaura. 

Kto by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły dinozaury? Twierdząco na to pytanie odpowiedziały nasze przedszkolaki –które z wielką radością podjęły się działań w ramach obchodów tego niezwykłego święta.

W KOSMOSIE

„Tropiciele” podsumowując całotygodniowy blok edukacyjny dotyczący KOSMOSU wzięli udział w specjalnym Quizie wiedzy. Wypadli świetnie! W toku różnych działań, m.in. budowali rakietę z kubków, szarf, mozaiki geometrycznej oraz z materiałów plastycznych – tworząc indywidualne prace. Próbowali odwzorować ruch planet po orbicie – w zadaniu z partnerem. Poprzez opowieść ruchową „Lecimy w kosmos” (wg K. Kutyła) – dzieci rozwijały swoją percepcję słuchową. Kosmos – to bez wątpienia jeden z ulubionych dziecięcych tematów.