Kalendarz wydarzeń

19 Styczeń 2017

Teatrzyk "PINOKIO"

W dniu 19.01.2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru dla dzieci : „Blaszany Bębenek”. Wystąpili oni w spektaklu teatralnym pt. „Pinokio”. Wychowankowie ze wszystkich grup wiekowych oglądali teatrzyk z uwagą i zainteresowaniem. Na koniec wraz z aktorami uczestniczyli w zabawie ruchowej do muzyki. Oglądanie teatrzyków dla dzieci rozwija zainteresowania czytelnicze najmłodszych, pozwala na wdrażanie dzieci do właściwych zachowań podczas odbioru sztuki, jak również integruje środowisko przedszkolne.

Rodzina Bałwanków

Zainspirowani piosenką pt.: "Rodzina Bałwanków" - postanowiliśmy, taką właśnie familię stworzyć. Naszych bałwanków jest więcej niż tych w piosence i nie są to zwyczajne śniegowe ludki: jest bałwan - batman, jest bałwan - barbie, itp. Co do Batmana  - to czy może ktoś go widział????? Jesteśmy smutni, bo już drugiego dnia od wystawienia naszej ekspozycji na holu przedszkola - zniknął ... :(

Teatrzyk: "Śpiąca Królewna"

W pewien styczniowy poranek dostaliśmy zaproszenie od naszych kolegów z grupy II i wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk: "Śpiąca Królewna".  Historia królewny bardzo nas zaciekawiła :) Na koniec wspólnie z kolegami z grupy II bawiliśmy się w zabawę: "Bal na zamku" - odtańczyliśmy królewski taniec - przytulaniec i taniec dworski.

Teatrzyk "Śpiąca Królewna"

W pewien styczniowy poranek zaprosiliśmy naszych kolegów z grupy IV do naszej sali i wspólnie obejrzeliśmy teatrzyk: "Śpiąca Królewna".  Historia królewny bardzo nas zaciekawiła :) Na koniec wspólnie z kolegami z grupy IV bawiliśmy się w zabawę: "Bal na zamku" - odtańczyliśmy królewski taniec - przytulaniec i taniec dworski.