Kalendarz wydarzeń

03 Styczeń 2017

SLEEVEFACE

Zjawisko i modę na sleeveface nasza grupa wykorzystała do promocji książek, czytelnictwa i biblioteki, dlatego zachęcono dzieci do zrobienia zdjęć w tym stylu.

Pracę nad sleeveface rozpoczęto od przygotowania książek i czasopism, które wyszukano  w przedszkolnym księgozbiorze. Następnie  dzieci wybrały książki i  czasopisma, ale tym razem nie po to, żeby czytać, ale by pozować do zdjęć.

Wystarczyło wziąć egzemplarz z jakąś postacią i tak zapozować do zdjęcia, aby fotografowana osoba stała się elementem okładki. Jednak wykonanie takiego zdjęcia jest dość  trudne. Zadanie to wymaga precyzyjnego ustawienia przed obiektywem aparatu fotograficznego zarówno modela jak i wybranej okładki książki. Ale po kilku próbach udało się zrobić kilka ciekawych zdjęć i okazało się, że jest to doskonała zabawa.

„Mini- karminki”

Podczas zimowych spacerów opowiadałyśmy dzieciom o zimujących w Polsce ptakach, które poszukują pokarmu, ale również o tym jak możemy im pomóc. Była to dla nich dobra lekcja zarówno ekologii, jak i szacunku dla zwierząt. W ten sposób uwrażliwiamy dzieci na los tzw. braci mniejszych.  Zachęcamy wszystkich do stworzenia malutkich karmników dla ptaków z rolki po papierze toaletowym, margaryny i ziaren. Takie karmniki są bardzo łatwe w wykonaniu i niedrogie. A nam taki projekt wykonania mini- karmników zaproponowała pani Paulina z Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.