Kalendarz wydarzeń

25 Kwiecień 2016

Czytamy z mamą Natalki

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, a nam czyta mama Natalki

18 kwietnia dużo się u nas działo :) Zaraz po śniadanku świętowaliśmy urodziny Adasia, a zaraz potem odwiedziła nas mama Natalki - Pani Anna Bogucka, która przeczytała nam aż 3 bajki:

"Ślimak pokaż rogi",
"Rzepka",
"Paweł i Gaweł".

Dzień Ziemi

W dniu 22.04.2014r. obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu. Dzień Ziemi to coroczna akcja ,której celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, przybliżanie dzieciom wiadomości o Ziemi jako planecie, na której żyjemy. Uczymy dostrzegać zagrożenia ekologiczne oraz wdrażamy do współodpowiedzialności za ochronę środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki  ,,Zielona Brygada” z gr VI obchodziły ten dzień wyjątkowo kreatywnie pod hasłem ,,Leśne Rozmowy”.

Urodziny ADASIA

8 kwietnia świętowaliśmy w naszej grupie urodziny ADASIA -

"W kolorowych serpentynach
i balonów tłoku,
takie święto się obchodzi
tylko raz do roku!
 
Kolorowych snów,
uśmiechu od ucha do ucha,
pięknych bajek na dobranoc,
własnego psa i kota,
co dzień nowych przygód,
butów siedmiomilowych,
gwiazdki z nieba,
wspaniałych przyjaciół,
życzą koledzy, koleżanki i Panie z grupy I :)"

Spotkanie z bajką

Dnia 15.04.2016r. zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Adasia  panią Anetę Wrzosek - Lesińską, która przeczytała nam ulubioną bajkę pt.: „Listy od Feliksa” – wg Annette Langen i Constanzi Dropp w ten sposób włączając się  w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Zapoznaliśmy się z małym zajączkiem Feliksem i jego właścicielką Zosią. Feliks bez końca się gubił więc w swojej magicznej walizeczce posiadał rozkład jazdy autobusów i pociągów, kompas, mapy itp. rzeczy, aby mógł odnaleźć dom.

Mali ogrodnicy

 Dlaczego kwiatki rosną? A co „jedzą”? A czy trudno jest wyhodować jakąś roślinkę? Na te pytania dzieci znalazły odpowiedź podczas zajęć. Już wiedzą czego potrzebuje roślina „by żyć”, przez lupę przyglądały się różnym rodzajom korzeni i same posadziły ziarna fasoli do wzrostu. Teraz będą tylko obserwować jak rosną i czule się nimi opiekować.

Czyta z nami mama Marysi

"Bez względu na to, ile masz zajęć,
najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka,
oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie,
jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji."

                                 Jim Trelease

Mali EKOLODZY

Podczas obchodów „Dnia Ziemi” rozmawialiśmy z o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury.

Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy poprzez zabawy: