Spotkanie z bajką

Dnia 15.04.2016r. zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Adasia  panią Anetę Wrzosek - Lesińską, która przeczytała nam ulubioną bajkę pt.: „Listy od Feliksa” – wg Annette Langen i Constanzi Dropp w ten sposób włączając się  w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Zapoznaliśmy się z małym zajączkiem Feliksem i jego właścicielką Zosią. Feliks bez końca się gubił więc w swojej magicznej walizeczce posiadał rozkład jazdy autobusów i pociągów, kompas, mapy itp. rzeczy, aby mógł odnaleźć dom. Wysłuchaliśmy części w której zajączek udał się w podróż po świecie, dzięki niemu poznaliśmy niektóre stolice państw nie tylko Europy ale i świata tj. Londyn, Paryż, Rzym, Kair, Nowy York - ich architekturę, charakterystyczne potrawy. Z każdych z tych miejsc Feliks pisał listy, które docierały drogą lotniczą do jego właścicielki Zosi, która bardzo się o niego martwiła.

Wspólnie z Adasia mamą wykonaliśmy samodzielnie koperty składając je  metodą origami. Napisaliśmy list do zajączka Feliksa i  opisaliśmy jak bardzo podobały nam się jego przygody. Pokazaliśmy pani Anetce, że my  potrafimy tak jak Feliks odczytać i odszukać  nasze imiona spośród innych wizytówek, rozpoznać literę rozpoczynającą dane imię z wykorzystaniem odimiennej metody nauki czytania wg Ireny Majchrzak.

W nagrodę za wspólną zabawę otrzymaliśmy od mamy Adasia naklejki.                                     Serdecznie dziękujemy!!!!

Bawiliśmy się wspaniale, a Adaś w tym dniu był dumny ze swojej mamy.

Bardzo dziękujemy pani Anecie Wrzosek Lesińskiej za poświęcony i wspólnie spędzony z nami czas oraz  przybliżenie dzieciom wiedzy o świecie.