Kalendarz wydarzeń

10 Kwiecień 2016

Czytamy z mamą Wiktorii

7 kwietnia 2016 naszą grupę odwiedziła mama Wikusi - pani Magdalena Wójcik, która włączyła się do AKCJI: "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" oraz poprowadziła dla nas warsztaty plastyczne. Pani Madzia wybrała książkę o LWIE, która wszystkim bardzo przypadła do gustu. Zajęcia plastyczne również związane były z Królem Zwierząt - czego efektem finalnym był papierowy LEW :) Na koniec mieliśmy smaczne zadanie - szukaliśmy Lwa wśród zwierzątek z paluszkowego SAFARI oraz rozpoznawaliśmy wylosowane zwierzątka.

"W świecie bąbelków"

„ W świecie bąbelków- bezpieczne zabawy z wodą”

Były to zajęcia, podczas których dzieci rozwijały swoją wiedzę o świecie przyrodniczym i wdrażały się do bezpiecznych zachowań podczas zabaw.

Dowiedziały się również, że nie można samodzielnie bawić się środkami chemicznymi, a eksperymentować w bezpieczny sposób można tylko w obecności dorosłych osób.

Toteż, razem ze swoimi wychowawcami uczyły się puszczać bańki mydlane( również takie, które nie pękają) widziały, jak wybucha "pianowy" wulkan i dowiedziały się, że piana do golenia to świetny materiał malarski.

Były to zajęcia pokazowe (tzw. koleżeńskie) dla grona pedagogicznego naszego przedszkola.