Kalendarz wydarzeń

23 luty 2016

Amorkowy zawrót głowy!!!

Walentynki to święto zakochanych ale nie tylko. Dla „Poszukiwaczy skarbów” ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem w grupie. Przez cały dzień towarzyszyły nam zabawy tj.: „Rozbite serca”, „Bajkowe pary” –rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i koncentrację uwagi; „Kto szybciej nadmucha balon”, „Piórko amorka” – usprawniające aparat oddechowy; czy „Walentynkowa gra w klasy”, „Taniec z balonami” – wspomagające rozwój ruchowy, orientację w schemacie własnego ciała.

Walentynki

W tym dniu bawiliśmy się  w specjalnie na tę okazję przygotowanej dekoracji. Każdy postarał się mieć jakiś czerwony element ubrania. Dzieci dowiedziały się, że  w „Walentynki” obdarowujemy osoby, które kochamy. Dostając walentynkę wiemy, że ktoś nas bardzo lubi, chce z nami spędzać czas i akceptuje nas takimi jacy jesteśmy. Zanim dzieci wykonały walentynkę ukochanej osobie bawiły się w zabawy:

-  „Rozbite serca”- odnajdywanie swojej „drugiej połowy”

- „Serca” – wykonywanie poleceń: połóż serce na głowie, przed sobą...

Trening KARATE

Dnia 10.02.2016r. zaprosiliśmy tatę Amelki instruktora karate senseia Tomasza Kęćko zdobywcy 4 Dana z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas treningu karate mieliśmy okazję zadbać o nasze zdrowie i sprawność fizyczną. Nauczyliśmy się, że ta sztuka walki koncentruje się przede wszystkim na kształtowaniu koordynacji ruchowej i płynności ruchów, uczy rozwijać takie cechy jak.: pewność siebie, stanowczość, umiejętność dążenia do celu, spokój i koncentrację. Trening przebiegał w sposób zabawowy dzieci z radością  przystępowały do wszelkich ćwiczeń i zadań wyznaczanych przez instruktora.