Kalendarz wydarzeń

08 luty 2016

Spotkanie z bajką

W ramach cyklu zajęć „Spotkania z bajką” naszą grupę odwiedziła mama Soni. Przeczytała ona ulubioną bajkę córki pt. „Najlepszy przyjaciel”. Dzieci dowiedziały się: co to znaczy mieć przyjaciela?, czy warto mieć przyjaciół? na czym polega prawdziwa przyjaźń?. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu zadawane przez naszego gościa.

Ptasia stołówka

Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest, aby dokarmiać ptaki zimą oraz jak to robić, żeby im pomóc, a nie zaszkodzić. Po wysłuchaniu wiersza B. Formy „Ptasia stołówka” maluszki przystąpiły do wykonania "ptasich przysmaków" - z pomocą pędzelków, rolki po papierze toaletowym oraz miodu, nasion, itp.

Poznajemy urządzenia elektryczne

Podczas realizacji tematyki dotyczącej urządzeń elektrycznych dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma prąd w gospodarstwie domowym oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z różnych sprzętów. Zajęcia rozpoczęliśmy od poszukiwania urządzeń elektrycznych w przedszkolu. Okazało się, że nasza kuchnia to prawdziwa skarbnica takich sprzętów – znaleźliśmy tam lodówkę, sokowirówkę, mikser, maszynkę do mielenia mięsa, itp.                                                                                

Tłusty czwartek

Pączki i faworki u „Poszukiwaczy skarbów”.

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodziliśmy "ostatki "- czyli ostatni dzień karnawału, tzw. Tłusty Czwartek. W ten dzień atrakcyjnych zabaw nie było końca. Wykonaliśmy pączkowego ludzika, którego własnoręcznie ozdabialiśmy farbą zapachową, zainspirował nas wiersz T. Śliwiaka pt.: „Pączek” – który nie miał rączek.