Kalendarz wydarzeń

03 luty 2016

Konkurs

Maluszki biorą udział w konkursach

Dzieci z grupy I postanowiły wziąć udział w Ogólnopolskim konkursie „ Najpiękniejsza świąteczna bombka”. Praca została wysłana pocztą.  Wykonana bombka została umieszczona na choince z pozostałymi pracami  biorącymi udział w konkursie :)

W Bibliotece

Dnia 10.12.2015 r. dzieci z grupy III  "Poszukiwaczy Skarbów" i z grupy  IV "Piratów" wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w bibliotece na temat tradycji mikołajkowo- gwiazdkowych. Kto jak kto, ale maluchy najlepiej wiedzą, jak wygląda Mikołaj, więc nie miały najmniejszego problemu ze złożeniem elementów jego sylwetki w całość. Doskonale poradziły sobie również z ułożeniem gwiazd na niebie, a każda gwiazdka miała wyszeptane życzenie, które na pewno się spełni!

Zabawy inspirowane bajką: "Złotowłosa i trzy niedźwiedzie"

To kolejne zajęcia z cyklu zabaw inspirowanych bajką. Tym razem dzieci usłyszały opowieść o "Złotowłosej i trzech niedźwiedziach", która jest ciekawa i zabawna. Opracowując scenariusz zajęć na bazie tej bajki, skupiłam uwagę przede wszystkim na klasyfikowaniu przedmiotów w sposób trójstopniowy oraz rozwijaniu mowy i myślenia w oparciu o historyjkę obrazkową oraz antonimy. Nawiązałam do metod pedagogiki zabawy, a sytuacjom edukacyjnym nadałam formę zadaniową-  wieloobszarową nakierowaną na dzieci. Przedszkolaki chętnie układały obrazki w ciąg przyczynowo-skutkowy z użyciem kodu graficznego zgodnie z nowatorską metodą „Klucza do uczenia się”. Wykonywały sekwencje rytmiczno-ruchowe przy piosence, a na koniec wykonały pastelami olejnymi makietę – opowieść panoramiczną pt. „Złotowłosa w domku misiów”, która służyła im do rozwijania kompetencji językowych.

Akcja "MIŚ"

Dzięki naszym Przedszkolakom wiele potrzebujących dzieci znalazło wspaniałe prezenty pod choinką: przybory szkolne, pomoce dydaktyczne, zabawki, gry, puzzle, książki, słodycze. DZIĘKUJEMY :)