POWITANIE WIOSNY

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

 

22 marca 2021r. (poniedziałek) dzieci  uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu nasza grupa zebrała się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. Sala Podróżników  zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci przywitały wiosnę inscenizacją ruchową do piosenki pt.: „Mała żabka”.

Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła!” oraz żartobliwymi słowami piosenki : „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę. W ten sposób przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Bawiliśmy się w małych projektantów mody tworząc nową suknię dla Pani Wiosny. 

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom! Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.