,,Jak postawić Babcię na nogi”

 Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu to jedna z najważniejszych uroczystości. W 2021 roku z powodu obostrzeń scenariusz musi być inny niż zazwyczaj. Przedszkole nie może organizować przedstawień z udziałem publiczności. Zajęcia odbyły się więc w innej formie. Przygotowaliśmy Inscenizację ,,Słodziaki” z fragmentami spektaklu pt. JAK POSTAWIĆ BABCIĘ NA NOGI i pt. POTAŃCÓWKA nagraliśmy film i przekazaliśmy razem z przygotowanymi prezentami.

Zagraliśmy jak prawdziwi aktorzy. W tzw. słusznym wieku pojawiają się przeróżne dolegliwości. Bohaterką tej Inscenizacji była babcia, która nie może ruszyć się z łóżka – wszystko ją boli. Starania dziadka, który poruszał cały świat, nie przynos rezultatu. Ale... od czego są wnuczęta?

Dzieci rozmawiały także z nauczycielką o tym, jakiej muzyki słuchają babcie i dziadkowie. Fragmentami piosenek z młodzieńczych lat seniorów wnuczęta angażowały babcie dziadków prowokując do śpiewu tańca. Co prawda on-line, ale jesteśmy pewni , że wzruszyliśmy i sprawiliśmy ,że wiedzą jak bardzo ich KOCHAMY.