Kalendarz wydarzeń

04 Grudzień 2021

Pokochaj Pluszowego Misia....

Jak co roku w naszym przedszkolu świętujemy urodziny ukochanej przytulanki wszystkich dzieci - pluszowego MISIA :) W tym roku również postanowiliśmy uczcić ten dzień. Każdy w tym dniu, mógł wyjątkowo przynieść swojego misiowego pluszaczka do przedszkola. Już od rana w rytmach piosenki:  "Gummy Bear"  ćwiczyliśmy z przyborem nietypowym - misiem - podczas gimnastyki.  Potem odśpiewaliśmy naszym misiom "Sto lat" i wykonaliśmy wspólne

Kolorowe Kredki....

Pierwsze rysunki dzieci powstają przy użyciu kredki, dlatego nie bez powodu kredki doczekały się swego święta w nietypowym kalendarzu.  U nas dzień ten powitaliśmy  piosenką pt.: „Kolorowe kredki”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „Co by było, gdyby nie było kolorów”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością podczas „burzy mózgów”.

Występ z okazji Dnia Jeża

Początek listopada to ostatnie dni jesieni, podczas których możemy  zaobserwować jeże. Później zapadają one w sen zimowy – hibernację. Powracają do aktywności dopiero w okolicach kwietnia. Grupa VIII z okazji przypadającego na 10 listopada "Dnia Jeża" przygotowała krótki występ artystyczny dla młodszych kolegów z grupy V. Wcześniej dzieci samodzielnie wykonały opaski na głowę z emblematem jeża oraz prezenty dla młodszych przedszkolaków. Dzieci podczas występu artystycznego zaprezentowały piosenkę, wiersz i taniec. 

Narodowe Święto Niepodległości

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie polskich symboli narodowych.

Dzień Postaci z Bajek

W tym dniu dzieci w grupie „Odkrywcy” zamieniły się w postacie z ulubionych bajek. Na tę okazję  dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne maski. Każdy z przedszkolaków miał szansę przedstawić się i opowiedzieć o swojej ulubionej bajce. Dzieci bez problemu rozwiązywały zagadki i brały udział w bajkowych zabawach. Podczas zabaw konstrukcyjnych - grupa wspólnymi siłami zbudowała wielki kartonowy zamek, który przez wiele dni służył dzieciom do zabawy.

 

 

Dzień Dyni

Pod koniec października dzieci z grupy VIII obchodziły Dzień Dyni. Dzieci poznały nie tylko budowę warzywa, ale także jej wartości odżywcze i jaki ma wpływ na nasze zdrowie. To był dzień pełen zabaw: „Dyniowa gimnastyka buzi i języka”, „Dynia parzy”, „Nakarm Dynię” oraz „Dyniowe kręgle”. Na koniec dzieci wykonały lampion z dyni, które zabrały jako dekorację do domu. Wcześniej sprawdziliśmy jak świecą  lampiony w przedszkolnej sali teatralnej.