Kalendarz wydarzeń

01 Grudzień 2021

Andrzejki - magiczny dzień wróżb !!!

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia przedszkolaki próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2021 r., wzięliśmy udział  wspólnie z grupą IX w zabawie andrzejkowej.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W związku z tym  w grupie " Papużek" obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dzień Niepodległości

Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm 10 listopada 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Z tej okazji, ubrane w odświętne stroje, przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień.

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE

Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy „Papużki” rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych, które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu, jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer czy lampka.  Rozpoznawały te urządzenia na obrazkach, naśladowały ich pracę i dźwięki jakie wydają. „Papużki"” wiedzą, że wszystkie te urządzenia są bardzo przydatne w domu, bo ułatwiają pracę rodzicom, ale mogą być niebezpieczne gdy będą obsługiwane niewłaściwie i bez nadzoru osób dorosłych.