Kalendarz wydarzeń

27 Październik 2021

Dzień Kundelka

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością dzieci z grupy „Tęczowe Rybki” świętowały Dzień Kundelka. Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich domowych pupili na przyniesionych przez dzieci fotografiach. Podczas zajęć przedszkolaki poznały różne rasy psów oraz przypomniały sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem pieska.

Dzień Poczty Polskiej

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Tęczowe Rybki” obchodziły Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, podczas których przypomniały sobie swoje adresy zamieszkania. Dowiedziały się także, co musi znajdować się na liście, aby dotarł do odbiorcy oraz zapoznały się z pracą listonosza. Na koniec zajęć dzieci wcieliły się w listonosza, który musiał przebyć długą drogę do skrzynki.

Poznajemy swoje ciało

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Tęczowe rybki” uczyły się i utrwalały nazwy poszczególnych części ciała. Zabawą wprowadzającą w temat było wskazywanie na obrazkach i na sobie: oczu, nosa, ust, głowy, rąk, nóg. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych: „Gimnastyka to zabawa”, „Zakręcone paluszki”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą siebie.