Kalendarz wydarzeń

06 Październik 2021

Wizyta funkcjonariuszy policji KMP WDR Kielce

Dnia 5. października naszą grupę odwiedzili finkcjonariusze policji KMP WDR Kielce. Dzięki przygotowanemu przejściu dla pieszych, przedszkolaki miały szansę przećwiczyć  prawidłowe przejście przez pasy. Policjanci przypomnieli przedszkolakom, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznajomymi oraz jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Potem dzieci wybrały się na spacer na pobliskie skrzyżowanie i mogły wykorzystać rady policjantów w praktyce. 

Dzień Chłopaka

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu nasi chłopcy musieli wykazać się dużą zręcznością i spostrzegawczością. Przygotowane dla nich zadania nie były łatwe: szukanie par figur, maszerowanie z jajkiem, układanie puzzli z super bohaterami. Następnie dziewczynki wręczyły drobne upominki chłopcom, życząc im przy tym dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Ten wspaniały dzień zakończyliśmy wspólnym seansem filmowym.

Dzień Jabłka

 Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

Dnia 28. września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Dzieci zapoznały się z budową owocy, przypomniały sobie jego zapach i smak. Wielkich emocji dostarczył wyścig z jabłkami - każdy z przedszkolaków starał się przejść trasę jak najszybciej. Na koniec, dzieci wykorzystały jabłka jako stempelki.

Powitanie jesieni

23 września w naszej grupie przywitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy z darami jesieni. Wzięliśmy udział w licznych zabawach matematycznych z udziałem liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny, szyszek. Na koniec zajęć wspólnie wykonaliśmy piękną kolorową Panią Jesień. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września dzieci z grupy „Tęczowe rybki” obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach min.: tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, malowanie balonów, wspólne tańce przy muzyce. Radość i uśmiech na twarzach uczestników świadczył o wspaniałej zabawie. Ten dzień był pełen pozytywnych wrażeń. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.