Kalendarz wydarzeń

28 Styczeń 2016

Serduszka dla dziadków

Kolejne warsztaty plastyczne prowadzone w styczniu przez mamę Zosi - panią Iwonę, poświecone były upominkom dla dziadków i babć. Dzieci ozdabiały serduszka z masy solnej kolorowymi wzorami z papierowych serwetek techniką "decoupage" . Uszyły również samodzielnie serduszka z czerwonego filcu i wykonały pamiątkową laurkę. Bardzo się napracowały, ale czego się nie robi dla kochanych Dziadków!

Pani Iwona przeczytała również opowiadania z książki "Karolcia".

Warsztaty plastyczne - MIKOŁAJE

Mama Zosi zorganizowała nam drugie już warsztaty plastyczne. Robiliśmy z papieru św. Mikołaja na saniach, który poruszał się dzięki zamocowanym słomkom do napojów i sznurkom.

Zrobiliśmy sobie wyścigi Mikołajów. To nie było łatwe! Trzeba było wykazać się sprawnością dłoni- kto szybciej nawinął sznurek na rolkę, tego Mikołaj pierwszy był na mecie.

Dzień KSIĘŻNICZEK i RYCERZY

Na jedne z październikowych zajęć, do wspólnej zabawy zaprosiliśmy mamę Tosi- panią Malwinę. Od niej dowiedzieliśmy się, jak powinna zachowywać się prawdziwa księżniczka czyli każda dziewczynka i że każdy chłopiec powinien być rycerzem. Przeczytała nam również o tym bajkę "Bajki dla odważnych". A potem to już były walki rycerskie ze smokiem (balony), czarowanie w garze "dobrych życzeń", konkurs TAK-NIE na temat wiadomości z poprawnego zachowania oraz bal księżniczek i rycerzy. To był naprawdę królewski dzień!