Kalendarz wydarzeń

19 Listopad 2015

Robimy zdrową sałatkę owocową

18 listopada, kontynuując "zdrowy tydzień" postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Wyposażeni w fartuszki, chustki na głowę i plastikowe nożyki zabraliśmy się do krojenia przyniesinych owoców. Potem wspólnie wymieszaliśmy wszystkie składniki i zdrowy posiłek gotowy! Na wspólne 2 śniadanko zaprosiliśmy grupę II. Poczęstowaliśmy też Panie Dyrektor i Panie z księgowości. Wszystkich zachęcamy do wykonania takiej sałatki w domu z rodzicami. Nam bardzo smakowało i już szykujemy się do przyrządzenia sałatki jarzynowej ;)

Pasowanie na czytelnika

Dnia 16 listopada grupa "Piratów" udała się do Miejskiej Biblioteki, by złożyć przysięgę Dobrego Czytelnika.

 Zanim pani Basia, kierownik biblioteki, pasowała nas na czytelników musieliśmy wykazać się wiedzą na temat znajomości bajek, a także zasad wypożyczania książek. Poszło nam "gładko"! Obiecaliśmy, że będziemy szanować książki, toteż od razu pozwolono nam "poszperać" w regałach i wybrać coś dla siebie. Panie wypożyczyły nam do czytania "Baśnie polskie" i "Mikołajka".

Uważamy, że biblioteka jest naprawdę dla mądrych ludzi.

W bibliotece

W środę 28.10.2015 r. ,,Żeglarze” odwiedzili  Bibliotekę Miejską .Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Uczestniczyły także  w  zajęciach  z udziałem bibliotekarza. Poznawały pracę w bibliotekarza, zapoznawały się z zasadami racjonalnego odżywiania. Dzieci ,poznały model Piramidy Zdrowia słuchając  utworów literatury dla dzieci. Wycieczka była wspaniałą okazją do  promocji i rozwoju  czytelnictwa wśród młodych odbiorców słowa ,rozwijania u  nich pasji czytania i zainteresowania literaturą.

Rodzice Czytają Dzieciom

Nasze przedszkole włączyło się do realizacji programu „Czytające Przedszkola” w ramach fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci a tym samym wśród dorosłych. Według fundacji „zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książki i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości kultury masowej”. Program „Czytające Przedszkola” ma na celu promowanie czytania książek dzieciom dla przyjemności. Skierowana jest głównie do rodziców.