„Sprawa dla przedszkolaka”, czyli ważne sprawy on-line

Technologię cyfrową wykorzystywaliśmy na co dzień .Np:

Jak radzić sobie ze złością? Czy wszystkie emocje są dobre? Czy ruch to na pewno zdrowie? Co mogę zrobić dla Ziemi, by lepiej się czuła i dłużej nam służyła? I co to jest ten savoir-vivre? – odpowiedzi na te trudne pytania szukaliśmy podczas oglądania  on-line programu „Sprawa dla przedszkolaka” na YouTubie Kieleckiego Centrum Kultury w poniedziałki o godz. 10:15 (24 maja, 31 maja, 7 czerwca, 14 czerwca i 21 czerwca). Programy poprowadzili znani kieleccy aktorzy Ewa Lubacz z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” i Wojciech Niemczyk z Teatru im. Stefana Żeromskiego. Studia do transmisji użyczy Radio eM.

Audycje były interaktywne i  trwały 15-20 minut. Oglądające program dzieciaki  mogły odpowiadać na pytania zadawane przez prowadzących, a swoje odpowiedzi publikować w komentarzach. Wyposażeni w tablet prowadzący śledzili  na bieżąco śledzić reakcje przedszkolaków. Nie zawsze mogliśmy uzyskać połączenie ale zawsze natomiast oglądaliśmy wszystkie programy.

Innym razem oglądaliśmy swoje przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty samodzielnie posługując się Komputerem i tablicą interaktywną.