Kalendarz wydarzeń

14 Październik 2020

Jesień w sadzie i ogrodzie

Miniony tydzień związany był w szczególny sposób z warzywami oraz owocami. Jesienne sady oraz ogrody i pola obfitują w dojrzałe jabłka, gruszki,  śliwki oraz w dorodne warzywa. Z tej okazji przedszkolaki z grupy V obejrzały film edukacyjny pt. „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Następnie omówiliśmy krok po kroku zasady wykonywania przetworów.

Urodziny Leona

Piętaszki bardzo lubią, kiedy ich koledzy i koleżanki mają urodziny. W takim wyjątkowym dniu zawsze jest wesoło i bardzo słodko :) Tym razem świętowaliśmy urodziny Leona B. Były śpiewy, wspólna zabawa oraz przepyszne cukierki. Dzieci zaśpiewały Leonkowi "Sto lat" oraz życzyły mu dużo zdrowi, uśmiechów oraz wszystkiego co najlepsze.

Dziękujemy również mamie Leonka za przygotowanie przepysznych smakołyków :)

Dzień Chłopaka

30 września w grupie V obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki z olbrzymią przyjemnością wręczyły chłopcom wyjątkowe odznaki oraz papierowe krawaty. Po odśpiewaniu chłopcom uroczystego "Sto lat" oraz rozdaniu upominków, dzieci wykonały sobie pamiątkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci zagościły piękne uśmiechy. Wszystkim rodzicom, a w szczególności mamie Hani K. bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Jesienne zabawy

23 września przedszkolaki z grupy „Piętaszki” przywitały nową porę roku. W tym dniu dzieci  bawiły się z wykorzystaniem darów jesieni - kasztanów, żołędzi, szyszek, orzechów. Wspólnie oglądaliśmy przyniesione dary jesieni. Dzieci nazywały drzewa i  dopasowywały je do odpowiedniej ilustracji liści oraz owoców.  Tego dnia dzieci wykonały piękne jesienne opaski, a kolorowe dekoracje przystroiły naszą salę.

Bezpiecznie na drodze

Dzieci z grupy "Piętaszki" przez cały tydzień, który poświęcony był tematyce bezpieczeństwa na drodze, poznawały zasady ruchu drodowego. Dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi, przejściem dla pieszych oraz sygnalizatorem świetlnym. Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy w czasie zabaw dydaktycznych oraz zabaw ruchowych.

Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto, które bardzo spodobało się naszym Piętaszkom. Na początku dzieci zostały zapoznane z krótką genezą tego święta, a także z opowiadaniem o historii pewnej dziewczynki – Vashti, która uświadomiła naszym dzieciom, że każdy z nas coś potrafi i że warto uwierzyć w siebie. Następnie wszyscy wspólnie bawiliśmy się segregując kropki i łącząc je w pary. Nie zabrakło też ćwiczeń w przeliczaniu, kodowaniu, śpiewaniu oraz tańczeniu.

Kodeks małego przedszkolaka

Ustalenie reguł zachowania to jeden z najważniejszych elementów współpracy w każdej grupie. Dlatego też w pierwszym tygodniu września, dzieci z grupy "Piętaszki",  wspólnie starały się określić, jakie zachowanie jest właściwe, a jakie nie. Wprowadzenie zasad zachowania z pewnością pomoże nam w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, a kodeks złożony z obrazków przypominać nam będzie o ustalonych zasadach w grupie.
Każde dziecko z osobna, umieściło swoją odrysowaną rękę na tablicy z przyjętym przez grupę kodeksem - jako znak, że będzie przestrzegać ustalonych zasad. 

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września chłopcy z grupy „Papugi” obchodzili swoje święto. Dzieci wykazały się sprawnością i siłą podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód. Chłopcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami i krawatami dla „Super chłopaków”. Wszystkie dzieci były zachwycone prezentem z okazji tego wyjątkowego święta – wielkim parkingiem na samochody.

„Dzień Przedszkolaka”

W tym dniu każdy przedszkolak obchodził swoje święto. Dla dzieci z naszej grupy została przygotowana niespodzianka, ale najpierw musiały wykazać się sprytem. Bezbłędnie udało im się rozwiązać wszystkie zagadki i każdy otrzymał specjalny medal. Na koniec dzieci ozdabiały balony według własnych pomysłów.

To my - Papugi

Na początku września dzieci z I grupie brały udział w zabawach związanych z nazwą grupy - „Papugi”. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami. Karmiły papugi przy pomocy kubków z fasolą oraz szukały jednakowych par papug. Przedszkolakom podobały się zabawy z chustą animacyjną przy piosence „Papuga”. Na koniec każde dziecko mogło wybrać swój przedszkolny znaczek.

Urodziny Michałka

Ostatnio świętowaliśmy urodziny Michałka. Wszyscy odśpiewaliśmy uroczyste sto lat, po czym każdy z nas został poczęstowany pysznym cukiereczkiem. Wszystkiego najlepszego Michałku!!!!.

Super chłopaki

Pod koniec września w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu bawiliśmy się wszyscy - chłopcy i dziewczynki. Nasza pani zorganizowała   wiele zabaw, a i Rodzice zrobili nam ogromną niespodziankę przynosząc słodki poczęstunek za który serdecznie dziękujemy!!!

Znaki drogowe

W ramach wrześniowego tygodnia „Moja droga do przedszkola” w grupie „Podróżnicy” zapoznawaliśmy się z zasadami ruchu drogowego. Wysłuchaliśmy  przedstawienia teatralnego z wykorzystaniem sylwet na podstawie wiersza pt.: „Znaki drogowe” wg S. Kustosz. Poznaliśmy rodzaje i funkcjonowanie znaków drogowych tj.: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, i informacyjne oraz ich kształty (koło, trójkąt, prostokąt). Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych tj.: „Uliczne sygnały”, „Ruch uliczny”  „Samochody”. Utrwaliliśmy sobie numery alarmowe.

Dzień przedszkolaka

Dnia 21.09.2020r. rozpoczęło się w grupie „Podróżnicy” uroczyste otwarcie Światowego Dnia Przedszkolaka – tańcem do utworu pt.: „Muchomorek”. Następnie odbył się bal przy największych przebojach dla dzieci, które były przeplatane konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi tj.: „Gorące krzesła”, „Rzucaj do celu”, „Bieg z jajkiem,  „Z kamienia na kamień”, czy zabawy z chustą animacyjną Klanza. Na zakończenie zabawy robiliśmy sobie zdjęcia w Fotobudce pięknie się uśmiechając.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym roku „Odkrywcy” świętowali Dzień Przedszkolaka nietypowo, bo w sali przedszkolnej. Rozmawiali o tym,  co to są marzenia, kto to jest marzyciel, o czym marzą dzieci, oglądali świat przez „różowe okulary”. Zaprezentowali taniec ‘Odkrywców”, brali udział w zabawach przy muzyce.

ZNAKI DROGOWE

 „ODKRYWCY” przez cały tydzień poznawali zasady RUCHU DROGOWEGO. Zapoznawali się ze znakami drogowymi, przejściem dla pieszych oraz sygnalizatorem świetlnym. Utrwalili wiadomości podczas zabawy dydaktycznej i zabaw ruchowych.