Kolejne ciekawe zajęcia: "Dbamy o czystość"

"Dbamy o czystość" -  zwrócenie uwagi na znaczenie higieny osobistej oraz czystości otoczenia dla zdrowia.

1..Oglądanie inscenizacji  w formie teatrzyku cieni ,,Sposób na choroby’’, według M. Skrobacz.

 Rozbudzamy u dzieci ciekawość otaczającym światem przyrody, oraz uczymy ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych. Aktywne uczestnictwo w zabawach badawczych ( dziecko - ogląda, szuka, obserwuje, porównuje, bada, eksperymentuje).

 

W Kąciku badawczym: Zabawy z mydłem. Dzieci: poznały zjawisko rozpuszczalności mydła w zależności od temperatury; wyróżniały cechy mydła i wyszukiwały podobieństwa miedzy mydłem, a innymi obiektami. Dzieci mogły  dotykać , wąchać oraz porównywać różne mydlane skarby, wykorzystując przy tym lupy..  i własne nosy. Odkryły , że niektóre mydła wbrew pozorom brzydko pachną, oraz, że są mydła w których dostrzec można małe drobinki np. kwiatów czy wiórek kokosowych .Najlepsza zabawa była z mydłem w płynie, gdy sprawdzały jego konsystencję i gładkość. Obserwowały też sztuczkę z wykorzystaniem mydła i pieprzu. Czy mydło szybciej rozpuści się w zimnej czy w ciepłej wodzie?

Czy mydło wszystko  umyje? Aby to sprawdzić urządziliśmy wielkie mycie  w kąciku gospodarczym . Okazało się , że mydło dobrze radzi sobie z   każdym brudem .  Realizując zajęcia  o bakteriach i  mydle dzieci doskonale bawiły się przeprowadzając z mydłem różne doświadczenia i eksperymenty. 

Kącik Darów; Budowanie modeli bakterii występujących w teatrzyku

Kącik Twórczy: Malowanie na folii  farbami  z mydłem, ,W krainie bakterii’