I WIELKI TURNIEJ Gier Planszowych

W tym roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy, ale nie ostatni ! odbył się "Wielki Turniej Gier Planszowych".  Organizatorami tej imprezy była grupa V "Piętaszki", a całe wydarzenie odbyło się dzięki uprzejmości dwóch wydawnictw: GRANNA i REBEL, kórzy promując ideę grania w gry planszowe, zostali sponsorami naszej imprezy - otrzymaliśmy od nich wsparcie w postaci kilku gier !!! za które z tego miejsca ogromnie DZIĘKUJEMY !

 

Gry nie tylko bawią, ale też  uczą – koncentracji, przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie; rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne oraz pamięć i wyobraźnię.

To doskonały  sposób spędzania wolnego czasu, jako alternatywa dla komputera czy telewizora.  Dzieciom zapewniają zarówno dobrą zabawę, jak i cenną lekcję – ponoszenia porażek, które są tak trudne do zaakceptowania w życiu codziennym. W czasie rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się specyficzna więź. Atmosfera zarówno zabawy, jak i rywalizacji oraz integracja środowiska rówieśniczego pozwalają  dzieciom na rozładowanie (w bezpieczny sposób) nagromadzonego napięcia emocjonalnego.

 

Na nasz I-wszy Turniej zaprosiliśmy rodziców, którzy byli wsparciem i kibicami dla swych pociech. Po Turnieju chętnie też oddali się grze razem z przedszkolakami :)

 

To nowe doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, aby wciąż poszukiwać innych, ciekawych form pracy z dziećmi. Warto w takie przedsięwzięcia angażować także rodziców i środowisko lokalne.