XI Miejski Festiwal Piosenki dla Przedszkolaków pod hasłem: „Ziemia- wyspa zielona".

  22 kwietnia 2017 roku I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Kielcach była organizatorem XI Miejskiego Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaków pod hasłem: „Ziemia- wyspa zielona". Patronat nad festiwalem objął Prezydent Kielc p. Wojciech Lubawski, Kurator Świętokrzyski p. Kazimierz Mądzik, TLiA „Kubuś” i Galeria Korona Kielce.
Patronat medialny nad festiwalem objęło Echo Dnia. Celem festiwalu była przede wszystkim popularyzacja piosenek dla przedszkolaków, możliwość prezentacji umiejętności artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z dziećmi uzdolnionymi artystycznie. Podobnie jak podczas poprzednich edycji zainteresowanie konkursem było duże. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki zgodnej z hasłem festiwalu oraz wykonanie pracy plastycznej.  Nasze przedszkole reprezentował zespół muzyczny w składzie: Stanisław Brzozowski, Laura Czarnowska i Amelia Kęćko. Dzieci wykonały napisaną specjalnie na tą okazję „piosenkę ekologiczną”. Festiwal po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Konkurs odbył się na scenie Galerii Korona Kielce, co przyczyniło się do dużego zainteresowania festiwalem wśród dzieci i nauczycieli. Uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne szerokiej publiczności, a przy okazji świetnie się bawili. Dzięki takiemu konkursowi maluchy już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Spo%C5%82ecznych-im-M-Reja-w-Kielcach-494970483882347/