„Jesteśmy partnerskim przedszkolem dla przedszkola na Ukrainie”

Kielce i Winnica poszerzają współpracę edukacyjną

02-02-2021

Poszerzenie współpracy edukacyjnej Kielc i Winnicy o nowe podmioty było celem zorganizowanego w dniu 1 lutego, wirtualnego spotkania przedstawicieli obu miast.

Do mocnej grupy partnerskich placówek edukacyjnych dołączyły 4 przedszkola (Nr 3 i 25 z Kielc oraz 7 i 28 z Winnicy) i 2 szkoły średnie (VI Liceum Ogólnokształcące w Kielcach

oraz Gimnazjum nr 1 z Winnicy).

Pierwsze spotkanie prowadzone on-line służyło przekazaniu podstawowych informacji na temat liczby uczniów i prowadzonych oddziałów oraz prezentacji profilu każdej z placówek. Zajęcia z języka angielskiego, artystyczne, kulinarne, programowanie czy rytmika to tylko niektóre z licznych propozycji dedykowanych najmłodszym podopiecznym przedszkoli w Kielcach oraz Winnicy. Dyrektorki z Polski i Ukrainy zgodnie stwierdziły, że wymiana doświadczeń, a także wiedzy praktycznej pozwoli wzbogacić ofertę i znaleźć kolejne inspiracje.

W najbliższym czasie planowane jest przygotowanie i przeprowadzenie lekcji on-line z aktywnym udziałem uczniów z obu miast.

Tradycyjne spotkanie oraz uroczystość podpisania porozumień o współpracy wyżej wymienionych palcówek zorganizowane zostanie po zniesieniu obostrzeń sanitarnych, wynikających z pandemii Covid-19.

Inicjatywa rozszerzenia kooperacji szkół i przedszkoli podjęta została przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce oraz Departament Oświaty Winnickiej Rady Miejskiej. Koordynację działań zapewnia Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Kielce.