Grupa VIII - ODKRYWCY

26 listopada przedszkolaki  z grupy II i VIII  obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się jak powstają przytulanki , a także wykonały pracę plastyczną „Miś”. Przedszkolaki wzięły udział w  zabawach  dydaktycznych z wykorzystaniem maty do kodowania . Dzieci układały na planszy obrazki z misiami w taki sposób, żeby ten sam miś nie powtórzył się ani w linii pionowej, ani w linii poziomej. Zabawom nie było końca.

W związku z dniami „ Czystego powietrza” i dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy Miłoszka mieliśmy okazję odbyć niezwykłą lekcję dotyczącą dymu i jego szkodliwości. Wraz z grupą IX gościliśmy Ochotniczą Straż Pożarną z Promnika. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

13 Listopada odwiedził nas niezwykły gość, odwiedziła nas Pani Małgorzata Oracz – aktorka Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach. Była to ważna lekcja zachowania dla naszych przedszkolaków. Pani Małgosia przyniosła ze sobą książki które darzyła wielkim sentymentem. Wszystkie dzieci w skupieniu wysłuchały treści czytanych bajek.

 

Tuż przez 1 Listopada naszą grupę odwiedziła Babcia Oli K. , która przyniosła za sobą kilka ciekawych propozycji literackich dla naszych dzieci .Zostały poruszone bardzo istotne kwestie dotyczące Święta Zmarłych oraz Święta Niepodległości. Dzieci w skupieniu i uwadze słuchały wszystkich utworów. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną i  ozdobiliśmy dynie.

Tego dnie postanowiliśmy trochę ozdobić naszą salę i wykonaliśmy niezwykły lampion z dyni!

Dzieci w skupieniu oglądały jak wygląda jego wykonanie i co tak naprawdę kryję w środku dyniaJ

 

W związku z tematyką dotyczącą warzyw i owoców postanowiliśmy połączyć ze sobą kilka składników i robić prawdziwy sok. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola kilka warzyw.  Dzieci chęcią wypiły soczek

Strony