Grupa VIII - ODKRYWCY

Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się wizyty piłkarzy z Klubu Korona Kielce, do grupy V,IV, VIII i X przyszli Michał Żyro, Marcin Cebula oraz Pan Marcin Miller. Przed rozpoczęciem zajęć  ruchowych, Hania z naszej grupy, przebrana za żabkę zaprosiła piłkarzy na krótką prezentacje filmu a następnie zaprosiliśmy ich do wykonania wspólnego tańca do piosenki. Pan Marcin poprowadził trening dla wszystkich przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego Przedszkola.

 

Dziś chłopcy mięli swoje święto, wspólnie z dziewczynkami dbaliśmy o dobry nastrój. Dziewczynki przygotowały kilka zadań dla chłopców: zagadki dotyczące marek samochodów, przeliczanie sztang, który z chłopców odbije nogą balona jak najwięcej razy. Na koniec wręczyliśmy  prezenty i bawiliśmy się dalej przy szalonych rytmach muzyki.

W tym dniu wszystkie grupy zaprezentowały swoje talenty przed całym przedszkolem. Nasza grupa przygotowała piosenkę oraz krótki układ taneczny. Zaprezentowaliśmy utwór pt.  „ O pomaganiu ludziom”

 

Dzieci z grup : IV, X i VIII wzięły udział w zabawach rozwijających sprawność fizyczną jak i wdrażanie do poprawnego zachowywania się. Wszystko w kontekście „Dyscypliny bez nakazów” A. Chartanowicz. Dzieci na samym początku obejrzały na tablicy multimedialnej krótki spektakl pt. „ Czysty dziób” następnie wykonywaliśmy ruch do muzyki zgodnie z poleceniami nauczyciela i wyświetlonego teledysku.

Dzieci z naszej grupy uwielbiają zajęcia na mapie do kodowania, dziś naszą mapę wykorzystaliśmy do poznania poszczególnych rodzajów drzew i ich liści. Dzieci przyniosły również swoje liście, wspólnie staraliśmy się odkryć z którego drzewa one pochodzą. Wykonaliśmy również taniec wirujących liści, a następnie wykonaliśmy przepiękna pracę plastyczną.

Witając Pierwszy Dzień Jesieni postanowiliśmy wybrać się na spacer wokół terenu przedszkola aby podziwiać zmieniającą się przyrodę, zaobserwowaliśmy jakich barw jest najwięcej, i jak zmieniła się pogoda.

Strony