Grupa VIII - ODKRYWCY

6 grudnia nasze dzieci odwiedził w przedszkolu Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Najpierw przywitał się z cały przedszkolem w sali grupy Piratów. Po obejrzeniu przedstawienia i przywitaniu Świętego Mikołaja każda z grup wróciła do swoich sal i tam czekała na przyjście Mikołaja. Nasze dzieciaki czekały z niecierpliwością, aż się pojawi. Na powitanie zaśpiewały dla niego piosenkę o Świętym Mikołaju. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał od Mikołaja prezent. Wszyscy tego dnia wychodzili z przedszkola z paczkami pełnymi słodkości i z uśmiechami od ucha do ucha :)

4 grudnia odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Kielc. Dzieci zwiedziały sale i eksponaty muzealne. Uczestniczyły w warsztatach związanych z wróżbami andrzejkowymi. Poznawały tajemnice świętokrzyskich czarownic i wykonały czarodziejskie kapelusze.

3 grudnia grupa Odkrywców odwiedziła bibliotekę. Tego dnia nasze przedszkolaki poznały święto górnicze "Barbórkę".  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tradycji związanych z tym świętem oraz dowiedziały się jak wygląda tradycyjny strój górnika. Brały również udział w zabawach.

30 listopada grupa Odkrywców świętowała Andrzejki. Już na samym początku dnia można było zauważyć, że to szczególny dzień. Każde dziecko przebrało się za ciekawe postaci z bajek. Przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich wróżbach i zadaniach andrzejkowych.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia grupa Odkrywców przygotowała dla wszystkich dzieci FACEinHOLE. Każde z dzieci, które miało ochotę mogło na chwilę zamienić się w pięknego Misia.

21 listopada grupa Odkrywców wraz z grupą Podróżników odwiedzili Geopark Kielce. Zanim wyruszyliśmy z przewodnikiem na zwiedzanie, mogliśmy zobaczyć piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci z różnych Szkół Podstawowych, które również zwiedzały Centrum Geoedukacji. Po obejrzeniu prac przewodnik zabrał nas w ciekawą "podróż do przeszłości". Przedszkolaki dowiedziały jakie zwierzęta, żyły jeszcze przed dinozaurami. Mogły nawet dotknąć skamielin. Poznały historię tetrapoda, pierwszego czworonoga chodzącego po lądzie oraz dowiedziały się, że to właśnie u nas niedaleko Kielc odnalezione...

Strony