Grupa VIII - ODKRYWCY

Wiosna jest najpiękniejszą porą roku. Wszystko budzi się do życia, świat nabiera barw, a na zajęciach w grupie „Odkrywców” nie brakuje inspiracji.

Na naszych wiosennych zajęciach dzieci miały możliwość wykazać się swoją znajomością z zakresu uprawy roślin. Dzieci doskonale potrafiły określić jakie warunki są niezbędne do wzrostu roślin oraz jak należy je pielęgnować. Co więcej – wspólnie poznaliśmy proces rozwoju roślin od nasionka, aż do wydania przez nie owoców.
Mali „Odkrywcy” chętnie brali udział w zabawach matematycznych, a podejmowanie udziału w organizowanych zajęciach...

Każdy przedszkolak już dobrze wie, jak należy odżywiać się!

Zdrowe odżywianie się, regularne posiłki, dieta bogata w warzywa i owoce oraz wybieranie właściwych produktów do spożycia to kilka z najważniejszych zasad, które dzieci z grupy „Odkrywców” poznały na zajęciach pt. „Wiem co jem”.
Dzieci na zajęciach zostały zapoznane z piramidą zdrowego odżywiania. Wspólnie omówiliśmy zasady, którymi powinien kierować się każdy, kto chce zdrowo się odżywiać.
Na sam koniec zadaniem dzieci było ustalenie, które produkty możemy spożywać, a które nie powinny gościć w naszym...

WIZYTA W BIBLIOTECE

Dnia 27 marca grupa "Odkrywców" wzięła udział w wycieczce do pobliskiej biblioteki. Pani Bibliotekarka przybliżyła nam  na czym polega jej praca, jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz jakie książki możemy znaleźć na półkach znajdujących sie w bibliotece.

W czasie zajęć z Bibliotekarą dzieci miały możliwość poznać imiona słynnych polskich poetów oraz wysłuchać utwory literacjkie Juliana Tuwima. Nieodłączny element zajęć stanowiły również wspólne zabawy do utworów Tuwima.

25 marca nasi mali "Odkrywcy" mięli okazję uczestniczyć w warsztatach tkackich, które odbyły sie wMuzeum Narodowym w Kielcach - Muzeum Dialogu Kultur.
W czasie tej niezwykłej przygody dzieci na samym początku poznali różne rodzaje materiałów. Następnie z zaciekawieniem oglądały bajkę "Len" H. Ch. Andersena, dzięki której został im przybliżony proces hodowli lnu, przetwarzanie go a także dowiedziały sie jak przebiega proces powstawania lnianego materiału. W dalszej części przeprowadzone zostały zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie mogły zaprojektować własną, oryginalną...

22 marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym, w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej PATIGO, pod tytułem "Króliczek Wędrowniczek".
W czasie przedstawienia dzieci nie tylko miały możliwość poznania przygód tytułowego Króliczka, ale również uczestniczyli w zabawach ruchowych, które były przeplatane w trakcietrwania spektaklu.
Dzięki świetnej zabawie każdy przedszkolak z pewnościa zapamiętał, że ruch jest niezbędny do zachowania dobrej kondycji. Natomiast zawody sportowe nie tylko stanowią element rywalizacji, ale co najważniejsze - dostarczają...

"Przyszła wiosna, piękna i radosna.."
21 marca w naszym przedszkolu uroczyście powitaliśmy wiosnę. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup brały aktywny udział w Występach Artystycznych na Powitanie Wiosny. Występy przebiegały pod hasłem: "Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną". 
Dzieci ze wszystkich grup zachwycały pięknymi, kolorowymi strojami. Natomiast podczas występów wszyscy mogliśmy podziwiać efekty pracy nauczycieli i dzieci, którzy doskonale przygotowali się do występów w tym dniu.

 

Strony