Grupa VIII - ODKRYWCY

W piątek 8 lutego grupa Odkrywców wspólnie z innymi dziećmi z naszego Przedszkola uczestniczyła w Balu Karnawałowym. Niesamowita atmosfera towarzyszyła nam od samego rana. Dzięki wystrojowi sali balowej każdy przedszkolak mógł poczuć taki sam klimat jak ten panujący w fabryce świętego Mikołaja. Dzieci zachwycały swoimi kolorowymi strojami, ponieważ każdy uczestnik przebrany był za swojego ulubionego bajkowego bohatera. W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły zamienić się w księżniczki, królewny, policjantów, strażaków, super bohaterów, oraz w innych bajkowych ulubieńców . Muzyka porywała...

6 grudnia nasze dzieci odwiedził w przedszkolu Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Najpierw przywitał się z cały przedszkolem w sali grupy Piratów. Po obejrzeniu przedstawienia i przywitaniu Świętego Mikołaja każda z grup wróciła do swoich sal i tam czekała na przyjście Mikołaja. Nasze dzieciaki czekały z niecierpliwością, aż się pojawi. Na powitanie zaśpiewały dla niego piosenkę o Świętym Mikołaju. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał od Mikołaja prezent. Wszyscy tego dnia wychodzili z przedszkola z paczkami pełnymi słodkości i z uśmiechami od ucha do ucha :)

4 grudnia odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Kielc. Dzieci zwiedziały sale i eksponaty muzealne. Uczestniczyły w warsztatach związanych z wróżbami andrzejkowymi. Poznawały tajemnice świętokrzyskich czarownic i wykonały czarodziejskie kapelusze.

3 grudnia grupa Odkrywców odwiedziła bibliotekę. Tego dnia nasze przedszkolaki poznały święto górnicze "Barbórkę".  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tradycji związanych z tym świętem oraz dowiedziały się jak wygląda tradycyjny strój górnika. Brały również udział w zabawach.

30 listopada grupa Odkrywców świętowała Andrzejki. Już na samym początku dnia można było zauważyć, że to szczególny dzień. Każde dziecko przebrało się za ciekawe postaci z bajek. Przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich wróżbach i zadaniach andrzejkowych.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia grupa Odkrywców przygotowała dla wszystkich dzieci FACEinHOLE. Każde z dzieci, które miało ochotę mogło na chwilę zamienić się w pięknego Misia.

Strony