Grupa VIII - ODKRYWCY

Dla Kochanych Przedszkolaków
mamy mnóstwo życzeń i buziaków.
Życzymy Wam marzeń spełnienia
oraz wielu przygód doświadczenia.
Uśmiech niech na Waszej buzi gości
i nikt nie sprawia Wam przykrości.

Dnia 14 czerwca 2019 roku w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola uświetniły owe wydarzenie pokazami tańca. Dzieci z grupy "Odkrywców" zaprezentowały rodzicom pokaz tańca "Krakowiaka". Dzieci pięknie zatańczyły, zaśpiewały i zachwyciły wszystkich pięknymi ludowymi strojami.

Po tanecznych występach przyszła pora na zabawę z rodzicami. Dzieci przy różnych stanowiskach, z pomocą nauczycielek mogły uczestniczyć w pokazach wiązania balonów, robieniu wodnych tatuaży, malowaniu twarzy a jeszcze inni mogli mieć zrobioną kolorowa fryzurę.
...

Dnia 4 czerwca 2019 dzieci z grupy „Odkrywcy”, z okazji Dnia dziecka wybrały się na wycieczkę do zamieszkałej przez czarownice wioski "Babyjagowo", znajdującej się w Hucie Szklanej u podnóża Łysej Góry.
Dzieci u progu wioski zostały przywitane przez czarownice. Wiedźmy opowiedziały nam niezwykłe historie związane z tą wioską oraz nauczyły nas kilku podstawowych magicznych zaklęć.
Dzieci odwiedziły pełną skarbów jaskinię Zbója Madeja oraz chatkę, w której zła czarownica przetrzymywała Jasia i Małgosię. Przedszkolaki zwiedziły również Chatkę Baby Jagi na kurzej stopce. Jednakże...

Pod koniec maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs zatytułowany „Geometryczne Cudaki”.
Konkurs przeznaczony był dla rodziców oraz dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu było wykonanie cudaka z figur geometrycznych na płaszczyźnie bądź w formie przestrzennej.
Celem konkursu było ukazanie możliwości łączenia edukacji matematycznej z edukacją plastyczną, rozwijanie zainteresowań matematycznych , rozwijanie wyobraźni przestrzennej a także utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych.
Wśród laureatów konkursu znalazło...

Nasze przedszkole dołączyło do „ XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin”. Z tej okazji dla naszych przedszkolaków został zorganizowany Turniej Sportowy na placu przedszkolnym. Głównym celem było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć przez współzawodnictwo.

Każdy przedszkolak brał udział w przygotowanych konkurencjach tj. bieg z woreczkiem, skoki w workach, toczenie piłki laską gimnastyczną, przeciąganie liny i wiele...

Maj to miesiąc, w którym swoją uwagę przede wszystkim skupiliśmy na tematach zwiazanych z naszym krajem oraz małą ojczyzną. Dzieci na zajęciach miały możliwość wysłuchania legend dotyczących naszego państwa, nauki piosenek oraz tańców ludowych a także na zapoznanie się z najciekawszymi miastami Polski.
Jednym z miast, dla którego poświęciliśmy dużo swojej uwagi były Kielce. W czasie zajęć na mapie Polski odszukaliśmy miejsce, w którym znajduje się nasze miasto, poznaliśmy i omówiliśmy Herb Województwa Świętokrzyskiego oraz Herb Miasta Kielce. Co więcej – dzieci z zaciekawieniem...

Strony